Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Slávistické splouvání řeky Otavy

Červenec 13 - Červenec 15

Vážení přátelé,

vedení naší strakonické odbočky připravilo na letošní prázdniny, konkrétně na víkend od pátku 13.7. do neděle 15.7.  1. ročník akce  „Slávistické splouvání řeky Otavy“. Jak je již z názvu patrné, jedná se o vodáckou akci, při které na lodích a raftech sjedeme řeku Otavu ze Žichovic do Dolního Poříčí (délka trasy cca. 20 km). Akce je určena pro členy všech odboček OP, jejich rodinné příslušníky (včetně dětí) i další přátele (i neregistrované v OP)

Program bude zahájen v pátek odpoledne v D. Poříčí na chatě našeho předsedy Miloše Sedláčka. Ti, kteří dorazí již v pátek, si mohou na louce u chaty postavit vlastní stany na celý víkend. Večerní program je zajištěn (zpěv při táboráku, opékání vlastních donesených vuřtů, případně návštěva poříčského pohostinství).

Hlavním dnem však bude sobota. Pro všechny zájemce o splutí Otavy bude vypraven autobus, který je odveze do Žichovic. Odjezd busu bude ve Strakonicích od Lidlu v 7.30, z autobusové zastávky na Míru naproti restauraci Stodola v 7.40, poslední zastávka bude u prodejny v Poříčí  v cca. 8.00. V Žichovicích budou připraveny lodě a rafty, na vodu bychom se měli dostat nejpozději v 9 hodin. Při klidné a pohodové plavbě včetně zastávek  je plánován návrat zpět do Poříčí okolo 16. hodiny.

Lodě a rafty nám zajistí firma „Lodní servis Strakonice“ paní Lacinové, cena za půjčení lodě s veškerým vybavením (pádla, vesty, uzavíratelné barely) je 370,- Kč, raft (pro 6 lidí) stojí s vybavením 1000,- Kč. Za autobus zaplatíme za dospělou osobu 30-40 Kč (dle počtu cestujících).

V sobotu večer bude pro všechny zúčastněné připraveno bohaté občerstvení, o zábavu se postaráme všichni společně (kdo vlastníte nějaký hudební nástroj a umíte na něj hrát, vezměte jej s sebou).

A nyní to nejdůležitější. Všichni zájemci o tuto akci (i ti, kteří se přihlásili již dříve), kontaktujte p. Sedláčka (tel. 739 781 316)

nebo mail (vera.kalova@seznam.cz), nahlaste počet osob (včetně dětí) a také počet i druh plavidla, o které máte zájem.

Rovněž prosíme o upřesnění, zda přijedete do Poříčí již v pátek nebo pojedete pouze sobotní vodu. Uzávěrka přihlášek je 

22. června (pátek) večer, kdy se také koná na Křemelce od 19. hodin pravidelné měsíční setkání členů strakonické odbočky.

V sobotu 23.6. musíme nahlásit firmě LS Strakonice konečný počet lodí a raftů. Pokud potřebujete nějaké konkrétní informace, obracejte se opět na p. Sedláčka (viz kontakty výše).

Další víkend po vodácké akci se koná v Poříčí tradiční pouť, strakonická odbočka byla pozvána jako soupeř k fotbalovému utkání s místní starou gardou. Tento zápas hráčů nad 40 let bude zahájen na hřišti v Dolním Poříčí v neděli 22.7. ve 13 hodin.

Výbor odbočky Strakonice

Podrobnosti

Zahájení:
Červenec 13
Ukončení:
Červenec 15
Rubrika Akce:

Pořadatel

OP Strakonice
Telefon:
739826833
Email:
vasek.kralicek@gmail.com

Místo konání

Dolní Poříčí
Dolní Poříčí, Česká republika + Google Mapa