Futsalisté Slavie v semifinále play-off!

To, v co věřil asi jen málokdo, podařilo se! Naši futsalisté zvládli pátý, rozhodující čtvrtfinálový zápas na půdě domácího Tanga Brno (dodejme, že Slavia postoupila do čtvrtfinále ze sedmého místa, Tango ze stříbrné příčky!!!). Dejme proto slovo zpravodaji našich futsalistů Danielu Kolmanovi a uveďme článek z Fotbalu cz.

V pěti utkáních čtvrtfinálové sérii play off mezi Tangem Brno a Slávií Praha nejvyšší futsalové soutěže musely hned čtyřikrát rozhodovat až střely ze značky pokutového kopu. Z poslední výhry a postupu mezi čtyři nejlepší týmy ligy se nakonec radovala Slavia Praha. Do pátého rozhodujícího utkání čtvrtfinálové série vstoupilo Tango Brno s uzdraveným Vítem Blažejem, hosté přivezli napotřetí do Brna Ivo Ulicha. Domácí začali velkým presingem, ale po čtyřiceti sekundách se před Žďánským objevil sám Matějka, ale nezakončil, za dalších 40 vteřin domácí Belej z pěti metrů osamocen mířil mimo tyče.
Velkou šanci si vypracovali po několika na šance chudších minutách hosté, když nástřel Matějky tečoval v pádu na bránu Oliva, ale odkrytou část branky netrefil. Odpovědí domácích byla prudká střela Chadzidise e sedmi metrů na zadní tyč v sedmé minutě, ale Knobloch bravurně zasáhl. Tango se pochopitelně tlačí do zakončení, hosté vyčkávají a mají nebezpečné kontry, při jednom z nich v 10.minutě nestihl Novotný přihrát na zcela volného Bejdu. Prostředek poločasu se snad již tradičně nesl v nudnějším tempu, hra byla plná neurovaností a nepřesností, které vyvrcholily ve 14.minutě ztrátou Tanga na půli a stoprocentní šancí Novotného, kterého ale vychytal Žďánský. Slavia postupně přebírala diktování tempa a paradoxně inkasovala z brejku. Slavia zkazila přihrávku do vápna, Veselovský vyhrál ostrý souboj na půli, posunul Janu Havlovi a ten se zkušeně trefil nad padajícího Knoblocha na zadní tyč – 1:0. Slavia odpověděla dvěma brejky 3 na 2, z nichž zejména Novotného zakončení po srovnání skóre volalo.

Druhý poločas začala aktivněji Slavia, úvodní šanci měl Player, který tečoval míč před Žďánským, leč nedostatečně. Tango na odpověď čekalo čtyři minuty, pak z obrany vyjel Josef Havel, předložil na zadní Blažejovi, ale ten promáchl. V čase 24:40 pak za obranu dostal dloubáček Belej, čekal ale dlouho, než mu míč spadne na zem a zezadu jej při stoprocentní šanci naremploval Matějka. Vyrovnání přinesla 27.Minuta. Slavia rozehrála trestný kop před vápnem, sice špatně, ale napodruhé Novotný bodlem prostřelil kompletní bránící čtveřici i s brankářem – 1:1. Uprostřed druhého dějství se opět spíše hrálo takticky a opatrně, protože další gól by utkání nejspíše rozhodl. Diváci se rušného momentu dočkali až ve 35.minutě, Outrata se protáhl po levé lajně, ale sám před Knoblochem neudržel chladnou hlavu a zakončil jen do brankáře. Knobloch pak zlikvidoval i výbornou střelu na zadní od Veselovského a Tango se dostávalo do tlaku. Ve 38.minutě pak dokázal Player propasírovat míč skrz Žďánského, ale obránci míč dokázali zastavit, na druhé straně sám před brankářem nedosáhl Belej na míč. A protože střelci byli dál nepřesní, utkání počtvrté v sérii dospělo do prodloužení, potřetí za stavu 1:1.

První pětiminutovka nepřinesla prakticky ani jeden ostrý zákrok brankáře, oba týmy vsadily na jistotu. Nakonec největší tutovku spálil těsně před koncem první části Oliva, který při brejku 3 na 2 zamotal oba obránce, ale osamocenému Matějkovi místo před prázdnou brankou dal míč za něj. Druhá část prodloužení byla úplně stejná jako první, s minimem šancí, se spoustou držení míče ve středu pole, ale nakonec dali domácí branku. Obránce Slavie odkopl před Belejem míč jen do svého kolegy, k Belejovi se míč odrazil a ten překonal Knoblocha. Slavia hrála hned power-play, dlouho se nedokázala prosadit, Belej dokonce přes celou hrací plochu nastřelil tyč prázdné branky, ale 16 vteřin před koncem prodloužení hosté vymotali čtveřici Tanga a Bejda z bezprostřední blízkosti zasunul Ulichovu pobídku za Žďánského záda a vynutil si počtvrté v sérii penaltový rozstřel.

V něm ke smutku domácích a radosti hostí v posledním střeleckém pokusu za stavu 3:4 neuspěl Jan Havel a na ploše propukla radost Slavie z postupu do semifinále play-off.

FC Tango Brno – SK Slavia Praha 1:1 (1:0), 2:2 po prodloužení, 3:4 na penalty
branky: 16. Jan Havel (Veselovský), 48. Belej – 27. Novotný (Pleyer), 50. Bejda (Ulich)
ŽK: 14. Jan Havel, 20. Vlach – 25. Matějka, 26. Player