Internacionálové Slavie Praha zvítězili v Trnové u Plzně

V rámci oslavy 80 let kopané sehráli naši internacionálové 18.7. v Trnové (20 km severně od Plzně) přátelské utkání s místním Sokolem.

Manažer slávistického mužstva Jan Mareš a vedoucí mužstva Dušan Herda přivezli na Plzeňsko zdatný tým, který po zásluze zvítězil 4 : 2, když v poločase vedl 2 : 0. V týmu Slavie si na oslavě zahráli : Juraj Šimurka, Gustav Ondrejčík, Jiří Jeslínek, Ivo Lubas, Jan Mareš, Pavel Medynský, Luboš Zákostelský, Zdeněk Čáp, Michal Váňa, Petr Herda, Roman Janoušek, Jaroslav Smrčka a Václav Hrdlička. Za Slavii skórovali Zdeněk Čáp, Petr Herda a Roman Janoušek dvakrát. Utkání bylo divácky velmi atraktivní, slávisté šli brzy do vedení a po celé utkání dokazovali, že herní techniku znamenitě ovládají. Na obou stranách zůstalo mnoho neproměněných šancí. Zatímco trnovští fotbalisté vystřídali v utkání deset náhradníků a chtěli slávisty uběhat, naši borci nestřídali, fyzicky vydrželi a náskok z prvního poločasu si v pohodě uhlídali. O výhře v zápase rozhodla lepší kombinační hra a proměněné šance, do kterých se naši hráči  dostávali z rychlých brejků. Přes deštivé počasí se utkání zúčastnilo mnoho diváků. Mezi nimi nechyběli ani členové odbočky OP SKS ze Žilova (Žilov leží 3 km od Trnové), se kterými se naši hráči ochotně vyfotili a uspořádali jim malou autogramiádu. Fotbalisté Sokola Trnová byli naší gardě důstojným a zdatným soupeřem a činovníkům klubu patří velké poděkování, že na tak významnou oslavu pozvali naše slávistické hráče a že se s nimi rozdělili o její vynikající atmosféru. (Ing.Tégl, předseda odbočky v Žilově)