LD Vršovice – OP Slavia 4:8

Rozhodující krok k titulu!

V posledním venkovním zápase jarní části sezony nastoupila OP Slavia proti týmu LD Vršovice, které hrají své domácí zápasy v Libuši. Soupeř oproti minulým ročníkům výrazně vyztužil svojí sestavu, zejména hráči místního SK Libuš, hrající pražskou 1.A třídu. Dal se tak proto očekávat těžký urputný zápas. A úvod to jen potvrdil. Od začátku se hrálo ve znamení „dnu otevřených obran“, kdy zejména ta slávistická doslova hořela. Jediným štěstím proto bylo, že sešívaní dokázali vždy odpovědět a nedovolili domácím odskočit na větší brankový rozdíl a to i díky dobře chytajícímu Vencovi Horáčkovi v brance OP Slavie. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu 3:3, i když náskok domácích mohl být jednoznačný. V poločase však hrající trenér Robert Jirák přeskupil formace, mužstvo uklidnil a na hřišti začali vládnout slávisté. Domácí veškeré úsilí nechali v prvním poločase a druhý tak byl už jednoznačnou záležitostí. Na vítězství se podílel 3 brankami v životní formě hrající a sebevědomím překypující Petr Kučera,  po 2 gólech přidali Michal Koman a Michal Švára.  Sešívaným tak díky zaváhání svých pronásledovatelů tato výhra 8:4 stačila k celkovému 4. triumfu v soutěži v řadě.

Poslední zápas sehraje  OP Slavia ve čtvrtek 4.5.2016 od 20 hod v Edenu proti týmu Neutrino Šeberov.