ZÁPASY VE STYLU JEKYLL & HYDE

NEUTRINO ŠEBEROV – OP SLAVIA 0:9, OP SLAVIA – SOUDY 0:5

Tým OP Slavie sehrál tento týden díky odloženému zápasu dvě utkání, výsledky by se oba daly považovat za extrémní.

V pondělí slávisté zavítali do oblíbeného Šeberova z utkání proti místnímu týmu Neutrino. Zápas se sešívaným nadmíru vydařil. Od úvodu střetnutí zmáčkli svého soupeře do kleští a brzy začali střílet branky. Slávisté předváděli pohledné kombinace a bezmocný soupeř pouze přihlížel. Zazářilo především útočné duo Galbavý-Kučera, kteří se postarali o šest gólů. Celkové skóre 0:9 potom bylo kruté, ale odpovídající dění na hřišti. Sebevědomí by se tak dalo v červenobílém táboře doslova krájet.

Zcela jiným příběhem ovšem byl čtvrteční domácí zápas v Edenu proti týmu Soudy, kteří jsou doma na pražské Děkance. Dle svého zvyku slávisté na nic nečekali a na svého soupeře vlétli s velkou chutí. Hosté ovšem zvolili chytrou taktiku, tlaku sešívaných se štěstím odolávali a trpělivě vyčkávali na svojí šanci. Nečekaný dárek dostali od Lukáše „Strašáka“ Valy, který po gólu na Šeberově skóroval opět, tentokrát ovšem do vlastní branky a odstartoval tak trápení červenobílých. Po další hrubce v obraně vedené Milanem Arazimem přišla další pohroma a poločasová prohra 0:2. Bylo však ještě hůře. Velké množství zahozených příležitostí, střelba do brankové konstrukce, bezzubý útok, to bylo tématem i druhé půle. Slavisté drželi míč ve své moci většinu zápasu, bránící soupeř však neúnavně odolával. Bezmoc vyvrcholila v posledních deseti minutách, kdy  hosté podnikli tři průniky do již zcela otevřené obrany a nekompromisně své akce zakončili. Brankář Slavie si tak připsal za celé utkání jeden zákrok a pětkrát lovení balónu ze sítě. Nevstřelit gól, navíc na domácím hřišti, to slávisté několik sezon nepoznali. Přesto je prohra 0:5 velice krutá. A sebevědomí náhle zmizelo..

Další zápas sehraje  OP Slavia ve čtvrtek 12.10.2017 od 20 hod v Edenu proti SK ČSA.