Slavia mistrem!

Ne, nejedná se o špatný vtip, ale opravdu další z mužstev Slavie zakončilo sezonu ziskem mistrovského poháru. Tentokráte se jedná o tým Odboru přátel Slavie Praha, který poprvé ve své historii zvítězil v přeboru rekreační kopané.

Pro upřesnění Sportovní klub Rekreační kopané Praha (SKSKP) a jím pořádané soutěže, nespadají pod FAČR, ale do gesce MV ČUS. Více o SKSKP zde: www.rekreačka.eu

FC Švanda – OP Slavia 3 : 1

Ve svém předposledním zápase jeli slávisté do Běchovic k zápasu s týmem, který v předchozím kole rozdrtil slávistického pronásledovatele Intez 6:1. Vzhledem k postavení v tabulce a získaným bodům stačil k potvrzení prvního místa slávistům jediný bodík. Na zápas se tentokrát sešli červenobílí v plné síle a lavička náhradníků čítala neobvyklých 5 osob, což vzhledem k parnému počasí a možnosti hokejového střídání mělo být pro Slavii výhodou.

Trenér Robert Jirák stanovil taktiku útočit ze zajištěné obrany, dát co nejdříve uklidňující branku a kontrolovat hru. Slávisté svého soupeře od začátku přitlačili a šancí měli opět na rozdávání. Jako již tradičně 3 tutovky spálil Petr „Spalovač šancí“ Kučera. Bohužel se také potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Pod vidinou vstřelení branky zapomněli slávisté na obranu a po 30 minutách prohrávali již 2:0. Obě branky padli jako přes kopírák po chybách těch nejzkušenějších. Nejprve špatná přihrávka ve středu hřiště, laxní bránění stoperů a rychlý brejk. V prvním případě Michal Koman a ve druhém sám trenér Robert Jirák. Co naplat, že si pak sám sobě od plic „tučně“ vynadal… Ještě do přestávky slávisté prostřídali, ale obraz hry se nezměnil. Slavia do soupeře bušila, ten však zaparkoval před vápnem autobus à la Chelsea.

Do druhé půle vstupovali slávisté odhodláni výsledek zkorigovat a získat vytoužený mistrovský bodík, ale nebylo jim přáno. Navíc v 51. minutě zvýšil soupeř opět po zbytečné chybě obrany na 3:0 a bylo prakticky po zápase. V 67. minutě sice Robert Jirák snížil z penalty, ale to bylo ze strany slávistů vše. Další šance buď zahodil opět „Spalovač šancí“ Kučera nebo skončily u pozorně bránícího soupeře. Oslavu tak museli slávisté ještě o týden odložit.

OP Slavia – RWE ČR 4 : 2

Zřejmě díky očekávaným mistrovským oslavám dorazili slávisté opět v plné síle. I tentokráte byla nezvykle plná lavička náhradníků, kde byli připraveni další 4 hráči.

Trenér Robert Jirák chtěl tentokrát utkání vyhrát stůj co stůj a tak postavil to nejlepší, co měl k dispozici. Jenže začátek zápasu slávisté zase nezvládli. Sice se do soupeře pustili jako buldoci, ale soupeř byl houževnatý. Bojoval o každý míč, o každou píď hřiště. Odměnou jim byla první vstřelená branka již v 10. minutě zápasu. Naštěstí to sešívané nezlomilo, ba naopak ještě více se do soupeře zakousli. A začaly přicházet šance. Michal Bíža ani Roman Brodecký se ještě netrefili, ale Petr „Spalovač šancí“ Kučera již ano – po rohu se míč z jeho kopačky doslova došoural do brány. Byť byl gól poměrně náhodný, počítal se – 20. minuta: 1:1. Ještě do přestávky se trefil Oldřich Bajzech a svou druhou branku vstřelil Petr Kučera.

Ve druhém poločase už byla na soupeři znát únava, jeho nasazení opadlo i díky neustávajícímu tlaku Slavie, která zásluhou Petra Kučery odskočila na rozdíl tří gólů. Z úplně poslední akce zápasu soupeř korigoval na konečných 4:2, když Vítek Lebeda zaspal při bránění a svou chybu řešil odkopem na roh, z něhož Slavia inkasovala. Vzápětí rozhodčí zápas ukončil a slávisté tak mohli začít oslavovat historicky první titul v přeboru rekreační kopané.

Věřme, že jednou bude slavit opět ligový titul také A-tým Slavie Praha.