Slávistická veleňská vlajka, dres i účastník na Běchovicích

Nedělní ráno 26.září 2010 se neslo ve znamení dvou událostí. Ta první byla očekávaná. Rezignaci našeho stratéga tehdy vedení ještě nepřijalo. Ta druhá byla očekávanější, a to účast místopředsedy naší veleňské odbočky Pavla Dvoriaka na 114.ročníku nejstaršího silničního závodu v kontinentální Evropě!

Myšlenka, že se Pavel tohoto legendárního, 10 031 metrů dlouhého běhu zúčastní, vznikla na jarním bowlingovém turnaji v Kutné Hoře pořádaném kolínskou odbočkou. Vzhledem k tomu, že byla pronesena asi po desátém dačickém ležáku, nikdo jí nepřikládal valného významu. Pavel se však do přípravy na závod zakousl „jako Jarolím do lavičky“ a v deštivém ránu stanul na startu. Pavlův fanklub ve složení já, Jana, Dana a Pepča rozbil svůj stan těsně pod vrcholem závěrečného smrtícího jarovského stoupáku. Zhruba po 20 minutách od startu
se objevili ti nejlepší. Pavel mezi nimi překvapivě nefiguroval. Na něj jsme si museli počkat zhruba dalších 25 minut. Vypadal vcelku dobře. V pravidelném tempu, oděn do odbočkového trička, ukrajoval závěrečné metry závodu. Vybaven klubovou vlajkou jsem absolvoval dokonce několik metrů s ním! Přesvědčil jsem se, že na to mám, ze závodu jsem však zhruba po 50 metrech odstoupil. Pavel nakonec doběhl v čase 00:56:30!!! Nutno dodat, že to byl nejlepší slávistický sportovní výkon tohoto strašlivého týdne… Rozcházíme se domů a s Pepčou uvažujeme o větší červenobílé účasti na 115. ročníku. Kdo se přidá?