Ta naše jedenáctka válí…!

A je to tady! Tým Odboru přátel Slavia si vzal příklad z Bayernu Mnichov a již dvě kola před koncem své soutěže obhájil prvenství v Přeboru Prahy v rekreační kopané. Kéž by si stejný příklad vzal i tým Miroslava Beránka…

LD Vršovice – OP Slavia 4:5

Tým OP Slavia po roce opět slaví, a to za celkové vítězství v sezoně 2014/2015!!! Klíčem k obhajobě byla těsná výhra nad jediným zbylým pronásledovatelem, týmem LD Vršovice, který hraje  své domácí zápasy v Modřanech. Dvě kola před koncem soutěže tak sešívaní mají náskok 8 bodů a prvenství už jim neunikne.

Zápas však rozhodně neměl hladký průběh, právě naopak. Opět nekoncentrovanost zkraje zápasu a po dvou minutách vedení Vršovic 1:0. Chybu jako Brno spáchal opět mladý obránce Vít Lebeda, který takto daroval náskok soupeři vždy v začátku zápasu již poněkolikáté. (Osoba znalá poměrů nám prozradila, že vzhledem k tomu, že jinak patří ke stabilním členům a pilířům naší obrany, nevypadne ze sestavy týmu, ale od příští sezony bude nasazován do zápasu vždy až od 10. minuty.:)) Extrémně motivovaní domácí měli pod kontrolou téměř celý první poločas a když po rozebrání slávistické obrany zvýšili své vedení, šlo se do kabin se za stavu 2:0 pro LD Vršovice.

Kapitán Robert Jirák ovšem zariskoval a přeházel sestavu Slavie, která od začátku druhého poločasu začala předvádět fotbal diametrálně odlišný od poločasu prvního. Hned zkraje přišel kontaktní gól Pepy Nohejla, jak jinak než hlavou. Slavii nepoložil ani náhodný gól Vršovic, který jim vrátil dvoubrankový náskok, a následný její tlak přinesl 4 góly v síti domácích. Trefili se dvakrát Filip Píšák, střelou z dálky obránce David Vykáňský a nádherným volejem Michal Koman. I přes závěrečný pokus o zvrat domácí už stihli jen snížit na konečných 4:5 a slávisté se tak mohli začít radovat!!!