Načítám Akce

« All Akce

 • akce již proběhla.

Splouvání Otavy

2.8.2019 - 4.8.2019

POZOR ZMĚNA z důvodu špatné předpovědi počasí přesunuto na 3. 8. 2019!

Tuto akci pořádá naše odbočka Odboru přátel – Strakonice, a to 12. až 14. července (pátek-neděle), jedná se o druhý ročník Splouvání Otavy.

Přibližný scénář je následující:

 • Centrem dění bude stejně jako loni chatka a její okolí našeho předsedy M. Sedláčka v Dolním Poříčí u Střelských Hoštic. Tam mohou účastníci přijíždět již v pátek    po 16. hodině, postavit si své příbytky (stany) a večer posedět a poklábosit při ohníčku (třeba si opéct i vuřty).                                                                        
 • Hlavním dnem bude sobota. Ráno se společně nasnídáme, v cca. 8.30 bude pro všechny aktivní účastníky plavby přistaven v Poříčí autobus, který je odveze na začátek cesty pod hrad Rabí.                                                                                                                                                                                                  Pro ty, kteří pojedou do Poříčí až v sobotu, bude mít autobus zastávky ve Strakonicích u Lidlu v 8.00 a na Míru v 8.10.
 • Pod Rabím budou připraveny lodě ( letos na raftech nepojedeme, pokud by někdo raft chtěl, musí dát vědět).
 • Můžeme objednat následující lodě:
  • Plastová kanoe Samba (vhodná pro 2), cena 400 Kč /den,
  • plastová rodinná kanoe Samba (vhodná pro 2 dospělé a 1-2 děti), cena 500 Kč /den,
  • nafukovací kanoe Baraka (pro 2 méně zkušené), cena 500 Kč /den,
  • samozřejmě ke každé kanoi je v ceně i vybavení (pádla, vesty, barely).

Okolo deváté hodiny bychom měli vyplout, cesta je dlouhá něco přes 20 kilometrů, po loňských zkušenostech by všichni měli být v cíli v Poříčí do 16.00 hodin. Samozřejmě jsou na cestě naplánovány občerstvovací zastávky.                                                                                                                                                                                                

Odpolední a večerní program se ponese v duchu oslav 5. výročí obnovení činnosti strakonické odbočky OP, tohoto programu se mohou zúčastnit i neaktivní vodáci z řad členů všech odboček jakož i další příznivci našeho slávistického spolku. Na neděli je naplánován úklid a odjezd domů, je na každém, v kolik hodin odjede (může zůstat až do večera).

Jídlo a pití zajišťují pořadatelé na všechny tři dny, nikomu však nebude bráněno, když přiveze něco dobrého na zub nebo k pití

A teď to nejdůležitější. Přihlašovat se a objednat jednotlivé typy lodí je nutno udělat do 15. června (poté již musíme objednat lodě v půjčovně), a to na tel. 739 781 316 (Miloš Sedláček-večer po 19. hodině nebo v sobotu a neděli), přihláška by měla být závazná. Rovněž účastníci večerních oslav by měli zavolat, počtu lidí se musí přizpůsobit množství jídla a pití. Kdo by měl jakékoliv dotazy, volejte Milošovi na výše uvedené číslo !!!

Prosíme ty, kteří se již dříve přihlásili, aby rovněž zavolali a upřesnili typ lodě, kterou chtějí objednat !!!

Výbor odbočky Strakonice

Podrobnosti

Zahájení:
2.8.2019
Ukončení:
4.8.2019
Rubrika Akce:
Štítky Akce:
Webová stránka:
https://opslaviastrakonice.cz

Pořadatel

OP Strakonice
Telefon:
739826833
Email:
vasek.kralicek@gmail.com

Místo konání

Dolní Poříčí
Dolní Poříčí, Česká republika + Google Mapa