Fotbal mezi provazy deště: FO-OP Slavia – Neutrino 2:1

Praha/UT Eden. Zápas 6. kola sezony 2013/14 rekreační kopané svedl proti sobě aktuálně první a druhý tým tabulky – Slavii a Neutrino.

Utkání nepříjemně ovládlo počasí. Hrálo se za vytrvalého deště, zejména v první půli se na hřiště snášely provazy vody a příliš pohledných akcí proto k vidění nebylo. Obě mužstva se spíše snažila neudělat chybu a směrem dopředu končily akce oboustrannými nepřesnostmi. Úvodní poločas byl spíše bojem s mokrým balonem než se soupeřem.
V druhém poločase déšť mírně ustal a přišly i góly. Bohužel, první do sítě domácích. Na konci úvodní pětiminutovky Neutrino využilo mokrého terénu, když střelu z 20 metrů gólman Slavie jen vyboxoval a z dorážky se radovali hosté – 0:1. Slávisté zrychlili, zpřesnili rozehrávku, kluzký míč posouvali rychle „z první“ a začali napadat Neutrino již při rozehrávce, což přineslo úspěch v 57. minutě. Ještě na polovině soupeře zachytili slávisté rozehrávku, třemi rychlými narážečkami se míč dostal do vápna k Petrovi Kučerovi a ten střelou bez přípravy srovnal. I nadále pokračovali slávisté v napadání soupeřovy rozehrávky a rychlém přechodu do útoku. V 72. minutě přišla odměna – slávisté opět získali míč po nepřesné rozehrávce Neutrina,  Michal Koman poslal z pravého křídla přetažený centr na zadní tyč a Petr Kučera podruhé rozvlnil síť – 2:1. Neutrino začalo více myslet na ofenzívu a ve snaze vyrovnat se slávistům otevíral prostor ke zteči soupeřovy svatyně. I přes několik slibných protiútoků již další branka nepadla, a tak si slávisté odnesli další vítězství, které znamenalo upevnění vedoucího postavení v tabulce.
V příštím kole vyrazí slávisté do Vinoře na hřiště neoblíbeného soupeře Telus Praha. Utkání se hraje ve středu 16.10. 2013 od 16:30 hod.