Přinášíme výsledky dalších dvou zápasů fotbalového týmu Odboru přátel.

Praha/UT Eden – Tým OP Slavia ve 4. kole sezony 2013/2014 porazil DP Řepy 6:2.

Slávisté chtěli odčinit minulou porážku s Micronixem a tak vstoupili do utkání velmi aktivně. Bohužel zapomněli, že nelze jen útočit, ale i bránit. A tak po nedorozumění stoperů a gólmana vstřelil soupeř již v 5. minutě úvodní gól. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a o 5 minut později vyrovnal Vítek Lebeda, který využil mokrého terénu a jeho střela z hranice velkého vápna propadla do sítě – 1:1. Lebeda hraje v úvodu sezony opravdu ve skvělé formě, škoda, že na utkání nedorazil nikdo ze Slavie, neboť svými výkony by byl jistě platný i A-týmu.

Bohužel vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Minule spolehlivý Milan Arazim vyrazil další minelu, zastavil velmi nečistě před pokutovým územím útok Řep. I soupeř využil mokrého terénu a míče a s přispěním chybujícího náhradního gólmana Tomáše Karase se opět ujal vedení. To už nenechalo klidným hrajícího trenéra Roberta Jiráka, který svým svěřencům důrazně od plic vyčinil. Slávisté začali více myslet i na obranu a soupeře nepouštěli do nebezpečných akcí, naopak postupně přebírali otěže zápasu. K vyrovnání vedla rychlá přímočará akce, kterou založil kapitán Jirák a na jejímž konci byl faul ve vápně, penalta a Jirákovo mazácké vyrovnání na 2:2. Do poločasu stihli slávisté ještě zápas otočit, když se trefil Michal Koman.

Druhý poločas byl již téměř v režii slávistů, kteří zápas kontrolovali a soupeře přehrávali rychlými přímočarými akcemi na jeden až dva doteky. Postupně své druhé zásahy přidal Lebeda a Koman, jeden zásah přidal nováček v sestavě Oldřich Bajzík.

Posledních 10 minut zápasu už byla skoro exhibice jako Tiki-Taka od Barcelony, zejména proto, že soupeř odpadl fyzicky, a to i přesto, že Řepy měly 4 hráče na střídání (v zápase se může střídat až 5 hráčů hokejovým způsobem) a slávisté nikoho. Projevila se tak poctivá a tvrdá příprava, kterou v létě svým svěřencům Robert Jirák ordinoval.

Praha/Modřany – V 5. kole sezony 2013/14 porazil tým rekreační kopané Slavie Vršovice 4:1.

Raketový nástup, či začátek snů. I tak by se dal charakterizovat úvod utkání, do kterého slávisté vlétli jako uragán. Úvodní hvizd, akce po levé straně, centr do vápna, hlavička Michala Bíži – 20. vteřina utkání 0:1. Vršovice ztrácí na půlící čáře míč, kolmice za obranu, na kterou si naběhl Roman Brodecký – 7. minuta zápasu 0:2!

Ačkoliv by se zdálo, že po dvou rychlých brankách soupeř odpadne a Slavia bude hrát v klidu,  nestalo se. Vršovice častěji útočily a měly míč na kopačkách, a to zejména díky slávistům, kteří často chybovali v rozehrávce. Naštěstí soupeř těchto chyb nedokázal využít a většina jeho akcí končila ještě před pokutovým územím. Postupem času se hra uklidnila a i když slávisté začali lépe kombinovat, šancí bylo pomálu. Z jedné ojedinělé ale udeřili – 32. minuta Roman Brodecký 0:3.

Jestliže v první půli vytěžili slávisté z minima šancí maximum, pak druhá půle byla přesně naopak. Soupeř ve snaze zkorigovat výsledek více útočil, čímž pootevíral okénka, někdy i celé vrata, ve své obraně, ale ani šanci, kdy šel Michal Koman sám na brankáře, slávisté nevyužili. Nakonec se však Michal Koman dočkal a v 75. minutě zvýšil po průniku do otevřené obrany na 0:4. Vršovice se snažily alespoň o čestný úspěch a tak závěr utkání byl  trochu vyhrocený a  dokonce se i dvakrát zažlutilo – Robert Jirák za řeči a Michal Koman za nevybíravý faul. Vršovicím se nakonec podařil vstřelit v 88. minutě čestný gól po nedůslednosti v obraně, která již nebyla ke konci zápasu tak koncentrovaná.

Po 5 zápasech se Slavia usídlila na čele tabulky, které vévodí s 12 body a skóre 20:6. Příští zápas přivítáme doma 10.10. 2013 od 20:00 hod. Neutrino. Věříme, že se slávistům bude dařit i nadále.