Slavia U-12 vyhrála českou část Danone-Cupu!

Hlavní odměnou bude cesta do Jižní Afriky na celosvětové finále! Poslední květnový týden vypukla v Horních Počernicích slávistická radost.

Mladí slávisté ovládli republikové finále Danone Cupu pro hráče do 12 let a jako hlavní cenu získali zájezd na říjnové jedenácté celosvětové finále do Jihoafrické republiky, kde se představí mužstva ze 40 zemí z celé planety! Mladí slávisté tak budou pobývat v místech, kde budou moci chodit ve šlépějích letního MS ve fotbale a kde budou mít možnost se setkat i s legendárním Zinedine Zidanem, který je patronem finálového turnaje! BLAHOPŘEJEME!

Slavia vyhrála českou část Danone Cupu před ostravským Baníkem, třetí skončil výběr klatovského Okresního fotbalového svazu (OFS) Klatovy, čtvrtý pak byl Okresní fotbalový svaz Brno! Žádný český tým dosud turnaj nevyhrál, v kronikách jsou pouze dvě čtvrtá místa. Do Afriky se vypraví i mladí sparťané, což bude náhradou za jejich zrušenou účast loni, k čemuž došlo kvůli prasečí chřipce.

Velkou radost měl i trenér Kovařík,  který mj. řekl: „Kluci se mají na co těšit. Jsou sice mladí, ale Zidana si ještě pamatují jako aktivního hráče. Na tréninku zkoušíme jeho fintičky a kličky. Už jsme Zidana viděli na podobném turnaji v Andoře, byl to zážitek!“
DANONE Cup je mezinárodní fotbalová soutěž, která se pořádá od roku 2000 z iniciativy skupiny DANONE. Každoročně se do celosvětového finále, pořádaného pod záštitou FIFA, kvalifikují nejlepší týmy reprezentujících některou ze 40 zemí ze všech světadílů. Součástí setkání jsou i akce pořádané a podporované přímo skupinou DANONE – humanismus, volnomyšlenkářství, sbližování a entusiasmus! Turnaj se zrodil po mistrovství světa 1998 ve Francii, kdy se skupina DANONE rozhodla založit mezinárodní dětský turnaj. Prvního ročníku se zúčastnilo 8 týmů, v roce 2001 již 24 družstev ze 4 světadílů. V roce 2003 to již byly týmy ze 32 zemí a Zinedine Zidan se stal oficiálním patronem turnaje!

Takže, kluci, šťastnou cestu, hodně úspěchů a krásných setkání!