SLÁVISTKA PETRA KVITOVÁ VYHRÁLA WIMBLEDON!

Co spojuje 21.srpen 2008 a 2.červenec 2011? Vítězství českých sportovkyň ve významné světové soutěží, a to na úkor reprezentantek Ruska! Oštěpařka Bára Špotáková posledním hodem na OH v Pekingu přehodila „ruskou medvědici“ Abakumovovou, tenistka Petra Kvitová na centrálním dvorci Wimbledonu jednoznačně přehrála při každém úderu příšerně ječící Rusku Šarapovovou a vyhrála tak svůj první grand-slamový turnaj, a to hned slavný Wimbledon!!!

A proč o tom píšeme na našich stránkách? Obě sportovkyně se vždy a hrdě hlásí k barvám naší milované Slavie! Báru jsme již viděli ve slávistickém dresu při akcích atletů (v neděli, byť v dresu Dukly, získala už 8.tisul, Petra byla patronkou jarního zápas Slavie s Příbramí! Vítězství Petry Kvitové určitě potěšilo každého z nás, a tak i touto cestou směřuje naše gratulace copaté sympaťandě z Fulneku na pomezí Moravy a Slezska (tatínek, bývalý učitel matematiky, zeměpisu a tělocviku, byl, byť jako samouk, jejím prvním trenérem)! Petro, děkujeme a upřímně blahopřejeme! Stejně jako městu Fulneku, které po J.Á.Komenském proslavil další velký Čech! Vlastně Češka. Slávistka Petra Kvitová!

TŘI TITULY ATLETŮM, DVA VESLAŘKÁM!

První červencový víkend byl termínem individuálních mistrovství ČR ve veslování a atletice. A zde se slávisté určitě neztratili. Jitka Antošová se stala mistryní Česka ve skifu před svou sestrou Lenkou, s níž pak vyhrála i dvojskif (Mirka Knapková zvítězila ve stejný den na veslařské regatě v Henley).

Slávističtí atleti dokázali, že jsou králi české čtvrtky! Jareš je mistrem republiky na hladké čtyřstovce, Prorok zvítězil na 400 m překážek a slávistická štafeta pak vyhrála štafetu na 4×400 m!