Ta naše jedenáctka válí…

Slavia – soupeři 8:0

Ne, to není vtip, ale realita letošní soutěže rekreační kopané SKRKP.

Slavia vyhrála všech 8 podzimních zápasů z osmi! Přinášíme report z posledních čtyř.

Slavia – Neutrino 4:3

Kdo nebyl, neuvěří… Neutrino dorazilo na zápas pouze v devíti lidech v poli, čehož slávisté velmi rychle využili – 3. minuta Michla Bíža 1:0, 8. minuta Vítek Lebeda 2:0 a 13. minuta opět Michal Bíža 3:0. A bylo po zápase? Ne ne, v žádném případě, zmýlená neplatí! Slávisté ukolébáni rychlým vedením a přesilou jednoho muže v poli začali kupit naprosto katastrofální chyby, které nedělají snad ani dorostenci. Výsledkem byl vyrovnaný stav zápasu – 30.minuta 3:3. Nejen, že se začínalo znovu, ale Neutrino „chytlo slinu“ začalo se rvát o každý míč o každou píď trávníku a slávisté propadali a propadali. Naštěstí ve chvílích nejhorších napřáhl z dobrých 30 metrů Michal Koman a jeho dělová rána, za kterou by se nemusel stydět ani Ronald Koeman, skončila v brance – 37. minuta 4:3. Gól téměř do šatny tým Neutrina trochu vyvedl z rytmu a do přestávky už nic nevymyslel. Další útlum a naopak z mrtvých vstání přinesla přestávka. Slávisté si vzali k srdci pokyny trenéra.

Soustředili se především na obranu a po zbytek zápasu již Neutrino do vážnější šance nepustili.

Slavia – LD Vršovice 3:1

I v dalším zápase se Slavii nepostavil stejně početný tým. Bohužel Vršovice přijeli oslabeni dokonce o dva hráče v poli. Výsledkem byl fotbal „made in José Mourinho“. Vršovice zaparkovali autobus před pokutovým územím a slávisté „hráli házenou“ na jejímž prvním konci byl poločasový stav 1:1, kdy slávisté obdrželi úvodní branku zápasu z penalty po ruce ve vápně, vyrovnání pak zařídil ještě do poločasu Tomáš Karas. Druhá půle moc nového nepřinesla. Fotbal byl stále stejně nudný – slávisté obléhali pokutové území, ve kterém bylo sešikováno 8 Vršovických. Naštěstí dvakrát se slávistům podařilo skórovat. Nejprve v 63. minutě z trestného kopu Vítek Lebeda – 2:1 a v 73. minutě po rohu Milan Arazim.

Slavia – ACC ŘLP 3:1

Slávisté hned od začátku dávali najevo, kdo je domácím týmem a do soupeře se zakousli jako buldok. Ale tým Řízení letového provozu nenechal svou kůži zadarmo a tak byl k vidění bojovný fotbal, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou s nejednou šancí na obou stranách.

První branka však padla až ve 36. minutě zápasu z kopačky Tomáše Karase.

Pak se ale s brankami roztrhl pytel. Nejprve ve 41. minutě ŘLP srovnalo a další branky orámovaly poločas. Nejprve Olda Bajzík ve 44. minutě poslal slávisty znovu do vedení, aby po přestávce ve 46. minutě navýšil na konečných 3:1. Zbytek zápasu, resp. poločasu, se odehrál již v poměrně klidném tempu. Slávisté hráli ze zabezpečené obrany, útoky soupeře zastavovali již po vlastní ztrátě míče a tým ŘLP i přes snahu do větších šancí nepouštěli.

Geosport – Slavia 2:3

V posledním zápase sezony si Slavia se svým soupeřem prohodila pořadatelství zápasů, neboť soupeř nedisponuje hřištěm s umělým osvětlením.

Slávisté nastupovali do zápasu s již jasným titulem podzimního mistra a právě proto chtěli v posledním zápase podzimu potvrdit svoji dosavadní nadvládu v soutěži, kdy doposud nepoznali hořkost porážky. Od začátku předváděla obě mužstva svižný kombinační fotbal. Slavia od začátku zápasu útočila a byť se Geosport snažil o aktivní obranu s presingem ihned po ztrátě míče, měli přesto slávisté mírnou převahu, kterou zotavil v první úspěch již v 10. minutě Petr Kučera, který se vrátil do sestavy po 2 týdenním zranění. Jeho pauza na něm byla znát – byl na zápas zdravě motivován, doslova ho bylo plné hřiště. Za svou snahu byl také, ale i celý tým, odměněn další vstřelenou brankou v 17. minutě zápasu. I nadále byl k vidění ofenzivní fotbal s mnoha šancemi na obou stranách. Naštěstí je dokázali přetavit v branku pouze slávisté, kdy ve 34. minutě zvýšil Olda Bajzík. I přes jasný stav zápasu se obraz hry nezměnil ani po přestávce.

Geosport nesložil zbraně, stále nebezpečně kousal a svou snahu korunoval snížením v 52. minutě. Bohužel se slávisté nepoučili a místo, aby opět odskočili na tříbrankový rozdíl, a že šancí by bylo, obdrželi v 70. minutě další branku. Jednogólový rozdíl přinesl zvýšenou aktivitu na kopačkách Geosportu ve snaze vyrovnat. Tím však již nebyli tolik důslední v obraně a slávistům se otevírala okénka. Bohudík a vlastně i bohužel ani jedno z mužstev už další branku nepřidalo, a tak mohli slávisté slavit nejen titul půlmistra, ale i nevídanou bilanci osmi vítězství v osmi zápasech!

Kéž by stejně jako ‚rekreačka‘ hrál i slávistický A-tým …