Ta naše jedenáctka válí…

Začátek sezóny týmu OP vyšel nad očekávání dobře.

Slavia – FK Švanda 1:0
Na úvod soutěže přivítala Slavia velmi houževnatého soupeře z Běchovic. Od začátku bylo utkání vyrovnané, naštěstí prakticky z jediné chyby zápasu se podařilo slávistům skórovat, kdy již v 5. minutě zavěsil po útoku z pravé strany Petr Kučera. Po zbytek utkání vládly obrany obou týmů. Útoky se sice přelévaly ze strany na stranu, ale končily před vápnem nebo je pochytali pozorní gólmani. Utkání tak nebylo příliš zajímavé pro oko diváka, neboť zápasy od vápna k vápnu moc fotbalové krásy nepřináší a tento nebyl výjimkou. Na obou týmech bylo znát, že se jedná o první mistrovský zápas, nikdo nechtěl udělat chybu a tak zápas skončil nejtěsnějším rozdílem.

FC Soudy – Slavia 3:6
Ve druhém zápase zavítali slávisté na Děkanku, kde se střetli s týmem FC Soudy. Střetnutí se od začátku vyvíjelo jednoznačně pro slávisty. Po rychlých trefách Michala Komana, Petra Kučery a trenéra/kapitána Roberta Jiráka vedli slávisté po půl hodině 3:0 a bylo prakticky po zápase, který se pak již dohrával v poklidném tempu. Domácí sice do poločasu ještě stihli jeden gól vstřelit, ale po změně stran přidali další zásahy Michal Bíža, Roman Brodecký a opět Petr Kučera. Soupeř sice v průběhu druhého poločasu korigoval na 2:4 a následně 3:6, ale více si slávisté cestu za vítězstvím zkomplikovat nenechali.

Slavia – Intez 5:2
V třetím zápase sezony se Slavii do cesty za obhajobou titulu postavil loňský vicemistr a předloňský mistr, což se projevilo nejen na kvalitě, ale i na emotivnosti zápasu, která byla okořeněna přítomností několika příznivců rudých, kteří oblékli dres Intezu. Zejména pak hostující brankář byl až přemotivovaný a nebylo výjimkou, že padaly i peprnější výrazy, které se dají publikovat až po 22. hodině. Ale zpět k zápasu.
Slávisté se sice ujali ve 12. minutě poměrně rychle vedení, kdy z hranice velkého vápna napřáhl Michal Bíža, gólman Intezu střelu jen vyrazil a Petr Kučera měl snadnou pozici. Bohužel vedení nevydrželo slávistům dlouho, po zaváhání zálohy ve středu hřiště přišel v 17. minutě rychlý kontr, který nedokázala slávistická obrana zachytit a Intez vyrovnal. I nadále měl Intez převahu, zejména v držení míče to bylo cca 40:60%. Naštěstí ještě do poločasu šla Slavia do vedení, kdy rychlonohý Michal Bíža opět utekl po pravé straně a jeho polostřela-polocentr zapadla za záda překvapeného brankáře, který si neporyl bližší tyč.
Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Intez útočil, Slavia pozorně bránila a vyrážela do otevřené obrany. V 65. minutě se jeden protiútok vydařil a zásluhou Romana Brodeckého zvýšili slávisté na 3:1. To už psychicky brankář hostí nevydržel, neboť měl na gólu nejméně z poloviny svůj podíl, a přepustil místo náhradníkovi. Od této branky jakoby se nesesypal jen brankář, ale celý tým Intezu. Jeho útoky již postrádaly potřebnou kvalitu, naopak branka slávisty uklidnila a ti převzali otěže zápasu. Sice nechali soupeře v 75. minutě snížit, ale dva rychlé zásahy Romana Brodeckého a Michala Bíži v 78. a 80. minutě daly sešívaným klid a utkání tak dotáhli do třetí výhry v řadě.

Telus – Slavia 2:5
Utkání, které podle výsledku vypadá opět poměrně jednoznačně, bylo hodně složité. Slavia sice opět vstřelila Oldřichem Bajzíkem první branku utkání a mohla své vedení dokonce navýšit, kdy Petr Kučera přihrál Michalu Komanovi dvakrát před prázdnou bránu, jenže ten nedokázal ani ze 3 metrů nasměřovat míč mezi tyče. A tak přišel trest.
Ve 25. minutě Telus vyrovnal a mohl i vést. Slavii totiž po obdržené brance úplně odešla záloha a Telus začal Slavii přehrávat. Poločas sice mírně otupil tlak Telusu a Slavia se zmátořila, ale i přesto se domácí v 50. minutě ujali vedení, což přimělo trenéra Roberta Jiráka přeskupit sestavu, zejména pak zálohu, která byla do té doby neviditelná. Slavii změna prospěla, její útoky byly přímočařejší a z jednoho z nich Petr Kučera v 55. minutě vyrovnal na 2:2. Červenobílí začínali získávat větší jistotu pod nohama a svou územní převahu korunovali dalšími zásahy: 62. minuta Michal Bíža 2:3, 74. minuta Daniel Bláha 2:4 a skóre na 2:5 uzavřel v 79. minutě Michal Koman. Slávisté tak i ve čtvrtém zápase sezony nepoznali hořkost porážky a v neúplné tabulce vedou o 6 bodů soutěž přeboru rekreační kopané.

Další zápas je na programu ve čtvrtek 2. 10. 2014 od 20 hod. doma v Edenu na UMT proti Neutrinu. (web soutěže: http://www.rekreačka.eu/prebor-2010-2011)