Telus – OP Slavia 0:1

Praha/Vinoř – V 7. kole sezony 2013/14 porazil tým rekreační kopané Slavie Telus 1:0.

V 7. kole rekreační kopané zavítali slávisté na hřiště do Vinoře na utkání proti neoblíbenému soupeři Telusu Praha. V minulosti zde slávisté odehráli několik zápasů, ve kterých měli převahu jak herní, tak střeleckou, ale na konci zápasu se pak radoval soupeř. Proto také trenér Robert Jirák zamíchal se sestavou a nechal odpočívat obvyklé členy základní jedenáctky Michala Komana, Tomáše Karase a minule dvougólového střelce Petra Kučeru. Zejména pak u prvně jmenovaného bylo důvodem již delší dobu klesající forma. Místo nich pak v základu nastoupili staří mazáci-lišáci Jirka Novák a Petr Štáf. Tah trenéra Jiráka se ukázal klíčový pro celý zápas. Od prvního doteku míče měli slávisté jasnou převahu, zkušená obrana zachytávala soupeřovy útoky ještě na polovině soupeře a naopak slávisté rychle vyráželi do rozhozené obrany. V 17. minutě zachytila Slavia útok Telusu, po dvou rychlých narážečkách skončil míč na kopačce Vítka Lebedy a ten ranou z 20 m krásnou ranou vymetl pavučiny v šibenici – 1:0. Po vstřelené brance i nadále slávisté pokračovali ve vytrvalém tlaku, ale buď zasáhl výtečně gólman Telusu (chytil míč mířící opět do šibenice) nebo domácí obrana.
Do druhé půle již naskočil i Koman, Karas a Kučera a hra dostala monotonní obrázek. Slávisté bušili do soupeře zprava, zleva, vzduchem, ale druhý uklidňující gól nepřišel – gól Petra Kučery zastavil odmávaný ofsajd a střela Tomáše Dvorského z hranice malého vápna by se nevešla ani do ragbyové branky. Nakonec slávisté zahozených šancí nemuseli litovat a odvezli si z Vinoře nejtěsnější vítězství – 1:0.
I nadále tak slávisté kralují tabulce přeboru rekreační kopané s jedinou prohrou. Příští zápas a současně poslední domácí přivítá Slavia tým FC Švanda, přijďte podpořit rekreační tým ve čtvrtek 24.10. od 20:00 na UT v Edenu.