11.ročník cykloakce Okolím Brandýsa ve znaku SLAVIE

Ten kdo pamatuje sedmdesátá léta minulého století, tak si jistě vzpomene na boom rekreačního běžeckého lyžování. Když má soused běžky, tak já taky, co na tom, že na nich budu jezdit jen při zatmění měsíce a současném větru do zad?

A tak je to v tento čas s jízdním kolem. Všichni mají kolo ale málokdo na něm jezdí, tedy alespoň na tuhle naši akci. Ale co vyčítat veřejnosti, když nepřijedou ani naši vlastní členové, že.

Počasí dokonale teplé, takže teplé bylo i Svijanské pivo, na náměstí rušno, odpoledne až ryčno. Probíhal tady totiž současně festiválek Brandýské Mámení.

Přijelo pouhých čtyřicet čtyři cyklistů, cyklistek a cyklisťat. Skoro to přestává bavit, organizovat cosi pro těch „pár“ lidí, na druhou stranu, oni byli všichni nadšeni! A kdybychom chtěli hledat další pozitivní pohled, tak vloni se prezentovalo dvacet sedm kousků, takže to máme letos nárůst 63%!

Propagace? Od ledna na všech známých cyklistických a turistických serverech, naše webové stránky, ORLICKÝ DENÍK, MLADÁ FRONTA, radio BLANÍK, BRANDÝSKÉ LISTY, plakáty ve městě a na cyklostezkách, osobní pozvánka těm, kteří už tady někdy byli a zanechali elektronickou adresu… Ale třeba jde ještě udělat víc. Zkrátka, je o čem přemýšlet.

Josef Vondrka