13.SETKÁNÍ SLÁVISTŮ: ŠTERNBERK BUDE DOBRÝM HOSTITELEM

Potkali se u Šternberka

Potkali se u Šternberka

Vážení přátelé, milí slávisté! Termín letošního 13.celostátního Setkání slávistů, na jehož organizaci se poctivě připravují přátelé ze Šternberka, se nezadržitelně blíží. Díky nim se Setkání poprvé uskuteční na Moravě! Zopakujme si některé nejdůležitější informace:

Setkání se uskuteční v sobotu 29.června 2013 ve Šternberku (historickém městě, které leží 16 km severně od metropole Hané, krajského města Olomouc.

  1. Tradiční turnaj v malé kopané je sice nejvýznamnější částí Setkání, není však součástí jedinou! Připravuje se i kulturní a poznávací program, jakož i tradiční beseda. Startovné na turnaji činí 500 Kč za jedno družstvo. Zahájení turnaje je připraveno na 10 hodin, prezentace začíná od 9:30. Akce proběhne na stadióně ve Šternberku
  1. I letos musí být samozřejmostí, že jednotlivé odbočky, jakož i družstva Tribuny sever a Fanklubu postaví družstva z organizovaných členů některého ze slávistických sdružení.
  1. Připraveno je i několik variant poznávacího programu. Zde není nutné vše dlouhodobě plánovat a vše se upřesní podle zájmu přímo při zahájení akce; program bude koordinován i s časem besedy.
  1. Samozřejmě je připravena i tradiční večerní zábava. Začne ve 20 hodin a jsou pro ni zajištěny dva sály – menší a větší – podle počtu přihlášených. I proto je třeba upřesňovat počet účastníků.
  1. Opakujeme informaci, že Setkání není pouze turnajovou akcí odboček. Srdečně jsou zváni všichni slávisté – organizovaní na odbočkách nebo i jednotlivci! Díky bohatému programu, výbornému občerstvení i přátelské atmosféře nikdo nepřijde zkrátka. Zvláště srdečně jsou zváni slávisté, ale i ostatní přátelé fotbalu a obyčejného lidského přátelství z Moravy a ze Slezska!!!
  1. Jedním z důležitých bodů programu je ubytování. Organizátoři předpokládají, že ve větší míře budou využívány možnosti i na 1 až 2 noci před akcí, jakož i v noci po setkání.  Pro ubytování je zajištěno několik možností, novinkou (i po zkušenostech s nesolidností těch, kteří nocleh objednali, nevyužili a nezaplatili), že ODBOČKY SI UBYTOVÁNÍ PŘÍMO OBJEDNAJÍ SAMY – I ZDE PLATÍ: KDO DŘÍV PŘIJDE… Podle dosavadních ohlasů se zdá, že bude největší zájem o ubytování v kempu, kde se podařilo předběžně zajistit dostatečnou kapacitu! Odbočky si mohou objednat nocleh v kempu buď přes e-mail nebo telefonicky, a to na adrese: info@campsternberk.cz / resp. tel.585 011 300. Zde také získají informace o cenách a další informace. Dále je zajištěno ubytování na internátu, kde může přespat cca 80-90 osob a cena za jednu osobu a noc je kolem 230,-Kč. Kontakt pro rezervaci: pikalovi@seznam.cz / resp. tel.776 608 425. Ještě je tu třetí možnost ubytování, a to v různých zařízeních k tomu určených. Kontakt  je přímo na oficiálních stránkách města: www.ubytování-šternberk.cz
  1. Pokud by měl kdokoliv zájem se na cokoliv zeptat nebo i případně pomoci se zajištěním ubytování, je zde k dispozici kontakt na hlavního orhanizátora Setkání Pavla Vavrušu:  vavrusa.p@email.cz / tel.604 345 731.

 

Ať žije SLAVIA!

 

Dr.Michal Dobiáš
člen výboru  OP

Pavel VAVRUŠA
předseda odbočky Šternberk a hlavní organizátor 13.setkání.

 

MĚSTO ŠTERNBERK SE PŘEDSTAVUJE


Ještě připojme nejzákladnější informace o Šternberku a okolí


Vítejte ve Šternberku-historickém městě České republiky roku 2008!
Šternberk je moravské město ležící na úpatí Nízkého Jeseníku,16km severně od Olomouce. Vzniklo z osady pod hradem stejného jména,střežícího důležitou křižo-vatku obchodních cest. Historické jádro města je jednou z nejcennějších památkových zon na Moravě.

K hlavním dominantám města patří státní hrad, chrám Zvěstování páně s objektem bývalého kláštera, Špitální kostelík, morový sloup před radnicí,soubor klasicistních domů,které jsou součástí městské památkové zóny anebo nově otevřená expozice času, jež prezentuje čas jako fenomén na průsečíku mnoha vědních disciplín,společenských proměn a kultur.

Město Šternberk je již více než 100let spojováno se závodem automobilů do vrchu na trati Ecce Homo.Jeho výhodná poloha v regionu střední Moravy,nedaleko hanácké metropole Olomouc,nabízí ideální podmínky k pěšímu poznávání okolních míst,k cykloturistice či k delším výletům po okolí.

Neztrácejte proto čas a přijměte srdečné pozvání do města nabízejícího kvalitní služby,milé přijetí, pohostinnou atmosféru a spoustu možností k poznávání a aktivnímu odpočinku.

POZOR! Fanshop ve Šternberku – více zde