8. slávistický výšlap na Říp v neděli 16. června.

Každý správný Čech by měl jednou za rok vylézt na posvátnou horu Říp. Neděle 16. června bude patřit opět nám, slávistům. Můžeme se pokochat pohledem na poháry našich fotbalistek, které získaly „DOUBLE“. A hlavně potkat sešívané kamarády. Pro účastníky jsou připraveny památeční placky.

PROGRAM

  • 11:00 – Vražkov – setkání před místní hospodou, vystavení trofejí ženského fotbalu. Návštěva pamětní desky prvního předsedy Slavie arch. Karla Ankrta.
  • 13:30 – Říp, focení s trofejemi před rotundou.

NA ŘÍP VLAKEM

I letos je možnost vyrazit na Říp společně vlakem a pochodem z Roudnice. Průvodci budou zkušení šerpové z odbočky Spořilov.

Sraz je na holešovickém nádraží v 8:30. Pojede se v 8:42 vlakem R692 Labe, do Roudnice nad Labem. Jízdenku si každý kupuje sám.

V Roudnici je sraz na náměstí, odkud se v 10:30 společně vyráží do Hostince pod Řípem v obci Rovné. Trasa je dlouhá 4,7 km a trvá zhruba 1,5 hodiny.

Po občerstvení (ve 12:15) následuje 2,2 km dlouhý výstup na Říp. Vrchol bude dobyt zhruba ve 13:30.

Návrat je vlakem z obce Vražkov ležící pod Řípem, odkud odjíždí spoj v 15:19, nebo 17:25 do Roudnice nad Labem. Potom rychlíkem do Prahy.

Pozor! Ve Vražkově, na budově obecního úřadu, je umístěna pamětní deska věnovaná historicky prvnímu předsedovi SK Slavie arch. Karlu Ankrtovi. Udělejte si čas na zastávku a fotku.

Slavii a jejim přátelům zdar!