Adriatica Football Cup 2018

Fotbalisté OP Slavie Praha se po roce opět zúčastnili turnaje v italské Cattolice a vyválčili 2. místo!

Dokázali tak vylepšit umístění z minulého roku, kdy se jim letos podařilo probojovat až do finále.

Týmové foto FO OP

Tento turnaj se konal v obvyklém termínu 8. – 10 . 6. na italské riviéře, asi 30 km jižně od Rimini, ve městě Cattolica. Sešívaní startovali opět v kategorii 4+1 bez věkového omezení s futsalovými pravidly, 2x 20 min. Mimo kategorii 4+1 se odehrál ještě turnaj v počtech 6+1 a 11 hráčů a kategorie nad 35 let. Mimo to ještě 9 kategorií mládeže. Právem je tento turnaj místními považován za jeden z největších na východním pobřeží Itálie.

Velké pocty se slávistům také dostalo hned před začátkem tím, že jejich foto z minulého ročníku použili organizátoři na pozvánkách a reklamách pro turnaj letošní.

pozvánka se slávisty

Turnaj měla pod vedením agentura TorneiGiovanili.com, která opět nezklamala a precizní organizací připravila všem účastníkům skvělý zážitek. Tím úvodním bylo zcela jistě již slavnostní zahájení v předvečer turnaje. Na to dorazili slávisté v neúplné sestavě, protože tahoun mužstva Patrik Breškovec nezvládl plně aklimatizaci a rozhodl se raději pošetřit síly na fotbal a hlídat hotelový pokoj.

Ceremoniál se konal na místním fotbalovém stadionu, kdy zaplněná tribuna dopřála každému nastupujícímu týmu potlesk, sešívaným však jasně největší.

Pozorné od organizátorů také bylo, že pro slávisty nachystali českou vlajku a při slavnostním nástupu zahráli naší národní hymnu.

Již další den však přišel na řadu tuhý boj na hřišti. Los slávistům příliš nepřál. První zápas v pravé poledne, 40 stupňů na slunci a soupeřem pozdější vítěz. Technicky skvěle vybavený tým futsalistů roztočil Slavii na svém kolotoči a již v prvním poločase si vybudoval pohodlný náskok. O přestávce tak musel hrající trenér a velký šéf Robert Jirák důrazně ostatním promluvit do duše a pozměnit taktiku. Slabší povahy by se jistě rozplakali a tak i velmi impulzivní italové v tu chvíli jen uznale pokyvovali hlavami. Jeho motivace ale zafungovala víc než dobře. Od té chvíle ze slávistů spadla nervozita a začali převádět nápaditou hru. Z prvního zápasu nakonec odešli poraženi, ale dokázali sami sobě, že mohou dojít opět daleko. Zbylé zápasy, to už byla jiná píseň. Střelecké manévry rozpoutal zejména Petr Kučera, který trestal téměř každé zaváhání obrany soupeře, své spoluhráče trestal zase svým nabytým sebevědomým. Ze skupiny, která se dohrávala v neděli dopoledne, tak slávisté postoupili s přehledem a netrpělivě vyhlíželi soupeře pro semifinále. Tím se nakonec stal dánský tým. Tvrdá hra vikingů způsobovala Slavii zezačátku potíže, avšak nebylo náhodou, že se jim nejlépe dokázal přizpůsobit zejména Michal Švára, jehož předci přišli do Čech právě z Dánska. Právě on a technická převaha nakonec hrála prim. Postup do finále tak byl zaslouženou odměnou.

tým OP Slavia Praha

Bohužel tam čekal slávisty neoblíbený soupeř, s kterým již měli tu čest ve skupině. Slavii držel dlouho nad vodou zejména brankář Jirka Douša, který prokázal od minulého roku obrovské zlepšení a za celý turnaj dostal jesle až ve finále. Úmorné vedro dovolilo sešívaným také díky menšímu počtu hráčů na střídačce vzdorovat jen úvodní poločas, a proto se z výhry po zásluze radoval italský soupeř. Nic to však nezměnilo na úspěšném turnaji, na jehož vyhlášení mohl kapitán týmu Michal Koman po zásluze pozvednout pohár za druhé místo.

Následující den už čekal slávisty jen zasloužený relax na pláži a cesta na Lago di Garda, kam se jeli podívat, jestli se tam nehraje nějaký další turnaj…

Michal Koman

redakčně neupraveno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..