Autobus do Wrocławi

Byl podzim 2017 a vedení charitativního spolku Donor přemýšlelo, jak vyřešit příští cestu do polské Wrocławi na XI. Dolnoslezské onkologické hry dětí a mládeže. Vždyť je tu přece Slavie, náš dlouholetý partner a navíc aktuálně velmi úspěšný. Slovo dalo slovo a náš problém se zajištěním  cesty byl rázem vyřešen.

Díky kompetentním osobám ve fotbalové Slavii a dalším sponzorům naší cesty jsme skutečně v pátek 8. června 2018 mohli vyrazit. Cesta do Wrocławi ubíhala dobře, pan řidič byl ochotný a spolehlivý a děti šťastné. Autobus zajištěný Slavií nás spolehlivě dovezl do Polska a v neděli i zpět do Prahy. Po ubytování v bezvadném hotelu Mercure v centruWrocłlawi, večeři a prvním rozdílení mohla začít honba za vratislavskými trpaslíky, totiž dvoudenní hra určená pro děti a jejich rodiny.

V sobotu ráno jsme se „naším“ autobusem přesunuli do centra dění – na stadion v areálu olympijských sportů.

Českou republiku vzorně reprezentovala bezmála čtvrtstovka dětí, z nichž většina  úspěšně prošla Transplantační jednotkou KDHO FN Motol v Praze a menší část pak Onkologickým centrem v Ostravě.

Po slavnostním zahájení a nezbytné registraci mohl začít kolotoč mnoha sportovních výkonů. Všechno začalo rodinným během na 400 metrů, kterého jsem se musel také účastnit. Následovaly atletické disciplíny (běh na 60 metrů, skok do dálky a hod  kriketovým míčkem), pak přišly na řadu  stolní tenis a badminton. Po chutném obědě nastall malý vrchol našeho sportovního klání, prestižní fotbalový zápas Česko versus domácí Polsko. Přihlášené děti byly rozděleny do čtyř týmů a já měl tu čest být trenérem našeho smíšeného A-mužstva. Nejprve jsme porazili Polsko „A“ 3 : 1 a ve finále zdolali – a tady je nutné dodat, že v opravdu velkém horku – polské béčko 2 : 1, když nás v závěru několikrát podržel náš brankář Jirka Nýmanský. Sladkou odměnou nám byly zlaté medaile a velmi pěkný fotbalový pohár. Na čtvrtém místě se pak umístily naše malé děti. Čeští sportovní vyslanci byli velice úspěšní v mnoha kategoriích a sportovních odvětvích, takže domů si odváželi velké množství různých medailí. Tady si je ale potřeba připomenout, že největším úspěchem a vítězstvím všech přítomných dětí, rodičů, sester a lékařů i nás, členů Donoru, byla skutečnost, že se sportovních her mohli všichni zúčastnit. Po nezbytném focení a návratu do hotelu nastal čas odpočinku. Vydatná večeře dodala sil k prohlídce města a hledání dalších trpaslíků. Hra trvala do půlnoci. Nejnižší počet nalezených trpaslíků byl 13, vítězný klouček z Brna objevil s pomocí sestry, rodičů i různých aplikací 60 trpaslíků.

V neděli ráno po snídani jsme již všichni společně uháněli do Prahy. Nastal čas loučení, nikoli však smutku. Naše poděkování patří nejen již zmíněnému panu řidiči, ale hlavně pražské Slavii, která uhradila naši cestu. Zejména musím poděkovat generálnímu řediteli SK Slavia Praha – fotbal, a.s. Ing. Martinu Krobovi, všem dalším odpovědným lidem i našim dlouholetým spolupracovníkům a přátelům. Pevně věříme, že se naše cesta do Wrocławi bude příští rok s úspěchem opakovat i díky našemu partnerství. Už teď se všichni moc těšíme!

Pavel Moulis

2. místopředseda FO SK Slavia Praha – Odbor přátel z.s., jednatel výboru Donor z.s.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..