Čas zimní – čas výroček i našich odboček!

Pohled do kalendáře je v tomto případě neomylný! Převládají termíny ročního bilancování na našich odbočkách (pro Vás, kteří sledujete dění na odbočkách bedlivěji, máme dobrou zprávu – připravujeme celostátní kalendář akcí našich odboček a možná, že se budete divit, kolik toho všeho se v péči našich odboček děje! Asi by to jeden ani nestačil objet!)

Rozsah tohoto prostoru nedovoluje jít příliš do podrobností, o to větší výhodou je možnost odkazu na vlastní pěkné stránky některých odboček (viz. rubriku ZAJÍMAVÉ ODKAZY), kde se dočtete podrobnosti. Začneme proto v Kolíně, který se stal jednou z nejlepších a nejaktivnějších odboček. Jistě je to i zásluhou člena kontrolní komise OP MUDr.Janáčka, který se výrazně připojil k dalším nejaktivnějším slávistům ve městě Kmochově (v celostátním výboru OP je i Ing.Václav Smetana, syn dlouholetého funkcionáře Slavie doc. MUDr.Smetany!) a věhlas odbočky už je pořádně znát – bowlení, tenis, cyklo, plavba po Labi, turnaj a setkání slávistů v kuželně! A nepředbíhejme dějiny, i díky příkladu Kolíňáků se vrací do naší rodiny i Čáslav!
Ve čtvrtek 4.2. 10, se v Kolíně uskutečnila valná hromada spojená s besedou, při níž nechyběl tradičně Mgr.Ondřej Zlámal, nenápadné zázemíčko pomohl opět zajistit i Honza Čapek, především však byli účastníci zvědavi na vystoupení spolutrenérů B-mužstva Pavla Dvořáka a především internacionála Ivo Knoflíčka, mile překvapil sympatickým vystoupením i výbornou češtinou Bělorus Vitali Trubila. Nezbývá nám, než Vás odkázat na kolínské stránky, kde se dovíte mnohem více na perfektně vedeném webu!
To již měli za sebou výročku Rožďalovičtí (připadla na předvečer sv. Mikuláše, byla spojena i se zábavou a besedou s Rudi Skácelem a vyhodnotila další úspěšnou sezónu). Slávisté od Orlice, přesněji z Brandýsa, mívají VH tradičně před Silvestrem. Výjimkou nebyl ani rok 2009 a bylo zde i tradiční ohlédnutí za poctivou celoroční činností. U obou odboček odkazujeme na jejich bohaté webové stránky!
Seriál VH v roce 2010 zahájili přátelé z obnovené odbočky v Klatovech. I oni budou mít brzy svoje stránky (www.slavia-klatovy.cz). Zatím uveďme, že měli velmi hezkou VH v sále hotelu Beránek v sobotu 30.1. za účasti 2 členů výboru OP Moulise a Dobiáše a Jana Čapka ze sekretariátu. Klatovští jdou tak trochu ve stopách spřátelených Žilovských, zaměřují se i na slávisty z okolních městeček a obcí – zejména Strážova a Lubů, chtějí se soustředit i na zájemce z nedalekých Přeštic, kde odbočka zanikla. Mají velmi dobré vazby na regionální tisk, pečují o vývěsní skříňky – v ulici kpt.Jaroše a na nádraží, připravují i tu v Lubech. A péčí př.Líbala se rodí i vlastní web. Zásluha patří především oběma tradičním slávistům – př. Zajičkovi a Junkovi, ale VH ukázala, že zájem přiložit ruku k dílu je mnohem větší! Termín VH trochu kolidoval s možnostmi zajištění besedy, ale v jarních týdnech bude vše napraveno!
Další sobota, 6.února, patřila rokování v Mníšku pod Brdy. Vždy tradičně perfektně připravená VH se mohla pochlubit obhájeným pohárem za vítězství na turnaji v rámci Setkání, ale i dalšími akcemi – vděčně oceňovanými brigádami na hřišti místního fotbalového oddílu, derby Sparta – Slavia letos slávisté vyhráli rekordně 10:1, je zde tradiční turnaj v nohejbalu za účasti 12 družstev i turnaje ve stolním tenise! A především populární 29.karneval následovaný karnevalem dětským (Sokolovna, 20. a 21.února). Mníšečtí by rádi připravili 12.Setkání v roce 2012, kdy oslaví 30.výročí své odbočky. Zatím je trápí problémy s ubytováním, ale řešení se najde, k čemuž výrazně přispěla i vstřícná diskuse na VH! A nelze pominout hosty – tradiční tandem Čapek – Dobiáš, k nimž se sympatickým vystoupením připojil i internacionál Pavel Novotný, který se pomalu stává hvězdou na akcích OP na odbočkách (stejně sympaticky se prezentoval při předvánočním turnaji v Chomutově), který především vyprávěl o svém působení ve Slavii, o ME v Anglii i o Bundeslize. Dnes sice (podobně jako Radek Bejbl) působí ve Viktorce, ale slávistou zůstal a dokazuje to i obětavou účastí na akcích odboček! I díky tomu se VH protáhla netradičně na téměř 3 hodiny!!!
Brzy tyto řádky doplníme zážitky v VH ve Veleni (v sobotu 13.2. od 15 hodin, těší se i na Vl.Šmicera), pátek 19.2. pak mají zatržen v kalendáři Žilovští (18:00) a následující úterý 23.2. (17:30) se sejdou tradičně U Švejka Příbramští a chystají se přivítat i Standu Vlčka!
Děje se toho na odbočkách málo???
Dobi