Celostátní setkání slávistů v Rožďalovicích

Letošní celostátní setkání slávistů proběhne 27. 6. 2020 ve středočeských Rožďalovicích. Jedná se o dvacáté setkání, které pořádá odbočka příhodně slavící dvacet let!

plakát k akci

Přinášíme Vám krátké povídání o místě konání a předběžný souhrn doprovodných akcí. Článek je doplněn také možným ubytováním. Také odkazy na odbočku Rožďalovice pro rychlé novinky. Samozřejmě veškeré informace naleznete vždy na našem webu.

Rožďalovice jsou městem v okrese Nymburk. První písemné vzpomínky se datují teprve v 1. čtvrtině,13 století archeologové nalezli důkazy osídlení již v mladší době kamenné. V pamětihodnostech Wikipedie uvádí barokní kostel sv. Havla a barokní zámek. Zajímavostí je, že kostel má dvě věže a díky tomu je dosti výraznou dominantou kraje. Dále v městě naleznete Muzeum Rožďalovic, Muzeum klasického knihařství a galerii Melantrich. Určitě je ale potřeba zmínit hlavně legendární klubovnu místních slávistů, která zažila mnoho akcí a besed se zástupci Slavie ať už z hráčského nebo trenérského týmu.

Pro slávisty jsou Rožďalovice velmi známým místem. Zdejší odbočka slavící letos dvacet let od založení, je dlouhodobou stálicí mezi největšími a hlavně nejakčnějšími odbočkami. Množství akcí, které jsou dnes po právu nazývány tradiční jsou toho důkazem. V rámci evropských pohárů většinou vypravují i svůj autobus. Letos proběhnou tyto akce pod hlavičkou Slavia fans Rožďalovice, jsou doplněny o akce, kterých se rožďalovičtí zúčastní:

 • 28. 3. Maškarní rej
 • 30. 4. Čarodějnice
 • 23. 5. Memoriál Jana Maika v Libiši (účast)
 • 27. 6. Setkání slávistů
 • 25. 7. Turnaj Černý Důl (účast)
 • 5. 9. Oslava 20 let odbočky
 • 12. 12. Výroční schůze

Jak už bývá pravidlem, hlavním programem celostátního setkání je sobotní turnaj v malé kopané. Ale každý organizátor se snaží již den předem připravit program pro ty, kteří této akci věnují celý víkend. Zároveň je povinností každého pořadatele umožnit návštěvníkům poznat krásy pořadatelského města a uspořádat sobotní večerní zábavu po turnaji, která bude letos vskutku honosná. Vystoupí kapely Turbo, Roxor a Telegraf.

Program 20. setkání slávistů:

 • Pátek 26. 6. 2020
  • 19:00 Univerzita Slavia (sál Radnice)
 • Sobota 27. 6. 2020
  • 08:00 sraz účastníků turnaje v malé kopané
  • 09:00 zahájení a slavnostní nástup
  • 11:00 – 13: 00 komentovaná prohlídka města a slávistické klubovny
  • 13:00 beseda se zástupci SK Slavie Praha (v jednání)
  • 18:00 vyhlášení výsledků turnaje
  • 20:00 večerní zábava Turbo, Roxor, Telegraf
  • 24:00 pyroshow

Z nabídek ubytování pořadatelé doporučují:

Po celou dobu akce bude zajištěna kyvadlová taxi služba.

Sledujte informace přímo od pořadatelů na webových stránkách Slavia fans Rožďalovice, facebookové stránce OP Slavia fans Rožďalovice popřípadě na instagramu opslaviafans_rozdalovice.

Určitě je vhodné doplnit tento článek i o základní požadavky Odboru přátel na pořadatele setkání, jelikož se přímo týkají i případných účastníků.

Smyslem Setkání slávistů je utužení trvajících a podpora vzniku nových přátelství v duchu respektu k dávnému heslu dlouholetého předsedy FO-OP Martina Růžka: „Přátelé Slavie, přátelé mezi sebou“. 

Základní smysl pořádání celostátního setkání

Přijetí přihlášek je možné pouze od družstev existujících odboček FO-OP (nejvýše dvě družstva za odbočku; možno upravit dle celkového počtu přihlášených družstev). Případná žádost jiného družstva o účast předloží pořadatel bezodkladně výboru FO-OP k projednání a rozhodnutí.

Pořadatel dle svých nejlepších možností zajistí, aby každý z účastníků Setkání slávistů respektoval smysl Setkání slávistů, zásady slušného chování a právní řád České republiky. V případě potřeby bude pořadatel spolupracovat s Policií ČR. Pokud se nežádoucího jednání dopustí člen či členové družstva, které se účastní daného turnaje v malé kopané, bude celé družstvo rozhodnutím pořadatele z další účasti v turnaji s okamžitou platností vyloučeno.

Veškeré další podrobnosti budou přidávány postupně. Již nyní se na Vás těší jak pořadatelé tak i výbor Odboru přátel.

sepsal David Ocetník (článek nebyl redakčně upraven)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..