CELÝ BAR ODPOVÍDÁ: JOHNY… MADDEN!

Už jen hodiny zbývají do startu 4. Slávistického večera, který v pátek 27. března tentokrát vzdá hold nepřekonatelné jedničce mezi zdejšími trenéry – Johnu Williamu Maddenovi. Jeho 150. výročí narození připadá totiž právě na letošek. Pětadvacet let úspěšně cepoval sešívané k fotbalové dokonalosti. Slavistická jedenáctka v oněch dobách neměla konkurenta doma, zářila i v Evropě.

Záblesk oné dávné záře určitě zasvítí na pateční Dědek Madden party třeba v červenobílých koktejlech na otáčivém baru hotelu Fusion v centru Prahy. Vystoupení alternativních bigbíťáků BlueRoom pročísne nejen nějaký ten flák z rockové pokladnice, ale i nadupaný slávistický chorál. Nebyli by to ale slávisté, nositelé odkazu spolku původně literárního a řečnického, aby se alespoň na chvilku neponořili do akademických a uměleckých vod. Ponor nebude dlouhý, ale o to vydatnější. Dokonce za asistence zástupců stanice BBC a herecké legendy Jana Skopečka.

Někdo si odnese z večera vedle vzpomínek a dobrého pocitu, že přispěl na renovaci Maddenova hrobu, i zajímavý maddenovský suvenýr – vydraženou historickou fotografii, případně pivní speciál. Všichni se pak budou moci s Maddenem vyfotit. Třeba v triku „jen pro ten dnešní den“. Nevěříte? Přijďte se v pátek přesvědčit, poslední vstupenky k dostání v Edenu na sekretariátu Odboru přátel nebo ve fanshopu.

-VV-