ČESKÝ SEVER HRDĚ HLÁSÍ: MÁME TŘI NOVÉ ODBOČKY

Poté, co jsme v první polovině minulého roku zaregistrovali odbočku Žatecko, která se představila i na Setkání slávistů v Plasích, přicházejí ze sekretariátu tři zprávy, které opět dokazují, že český Sever je hodně červenobílý.

Začněme odbočkou ve Vilémově u Šluknova (starší čtenáři si jistě vzpomenou na kdysi velmi agilní odbočku v nedaleké Dolní Poustevně). Vilémovští zároveň od Cvikova přebírají štafetu naší nejsevernější odbočky!

Úrodný kraj lemovaný bizarními kopci Českého středohoří pak začala zdobit i odbočka v Chotěšově (někdy na rozdíl od dalších Chotěšovů se používá i přídomku pod Házmburkem). Vzhledem k tomu, že existují odbočky i v blízkých Lovosicích i Libochovicích, podaří se jistě brzy navázat spolupráci a táhnout za jeden provaz.

A konečně třetím městem s fungující odbočkou je Jablonné v Podještědí! Možná, že si někteří vzpomenou na profesora Šichana, který býval takovým slávistickým páterem Vrbou. Stejně jako on obcházel místa v okolí Jablonného a šířil slávistickou víru, ale hlavně literaturu!

Takže přátelé severočeští – držme se a dokazujme i nadále, ze Sever je opravdu červenobílý (vždyť i autor těchto řádků se hlásí k původu v kraji kolem Labe a Ohře!

Dobi