CO JE NOVÉHO? I V OP: VŠE PLYNE!

Pozorný čtenář jistě zaznamenal, že se naše stránky postupně doplňují. Nechceme totiž kopírovat a suplovat složení příbuzných a spřátelených webů, ale soustřeďovat se na dění v celé Slavii, na odbočkách a ve slávistickém hnutí.

Připravujeme i prezentaci našeho oblíbeného magazínu Červenobílé listy, chceme reagovat i na úspěchy slávistů v dalších sportech a seznamovat s historií kolem Slavie! O základní informace nepřijdete, ale nemáme v současnosti takové možnosti, abychom promptně reagovali na každičkou novinku ve Slavii, hlavně v té fotbalové. To vše dělají na dalších webech lépe a podrobněji a jistě jste pozornými čtenáři i těchto webů. Naopak uvítáme každého oddaného slávistu i na našich stránkách a věříme, že i pro něj přineseme nějakou tu zajímavůstku!
Co přibylo a změnilo se na našich stránkách?
Nejvíce přibývají informace v rubrice Odbočky! Najdete zde mj.
3 Rozhovor se zástupci odboček Nečín a Žilov a postupně i Rožďalovice a Brandýs/O
6 Novinkou je líčení o obrodě odbočky Klatovy
8 Do rubriky se přesunula reportáž z Chomutova a představení hvězdičky na fotbalovém nebi ženského fotbalu, Veroniky Šofrové!
Budeme nadmíru potěšeni, pokud nám zašlete svoje informace o odbočce a popřípadě i pozvánku na některou akci pro veřejnost. Rádi je uveřejníme!

Objevuje se i obtah rozhovoru, který byl zveřejněn v Lidových novinách před derby  a porovnání s názorem věrného sparťana. Bohužel se zde neobjevila pochvala odbočkám i vyjádření dobré spolupráce Fanklub – OP. Naopak se objevil názor, že pochvala vzácných sparťanů – Martina Friče a Václava Vosky byla nakonec vložena do úst sparťanského diskutéra. Ale opět platí povzdech –Novináři jsou sedmou velmocí a co s tím naděláme. Hledejme pozitivum v tom, že se historie OP projevila a Vám, kteří jste rozhovor nečetli, přejeme příjemné zážitky!
Tento článeček bude cyklicky obnovován a měl by být Vaším vodítkem v orientaci na našem webu!
Dovolujeme si tak například v této souvislosti upozornit na úspěch našich cyklistek, na líčení zážitků z cesty do Janova i na historické mezníky Odboru přátel – 45.výročí jeho vzniku, ale  i na aktivní přístup slávistů v pohnutých dnech listopadu 1989! Články najdete převážně v rubrice Historie a SK Slavia Praha!
A zároveň si dovolujeme upozornit na úmrtí Dr.Miroslava Filipa, velkého šachistu naší historie, šachového publicisty a pedagoga, který nedávno zemřel. A protože byl i oddaným slávistou, přineseme časem jeho posmrtný medailonek.