Co nového na odbočkách?

Po supersobotě 5.března si naše odbočky daly trochu oddech, aby se připravili na další supersobotu – 19.března. O tomto datumu každý ví, že se slaví jeden z nejvýznamnějších svátků, sv.Josefa, jinak to patrona tesařů. Na na řadě míst je s oslavami spojena tradiční Josefská zábava. A stranou nezůstávají ani odbočky.

V Příbrami se slávisté sešli už na tradičním místě v restauraci Švejk U Rysů a díky panu Ondruškovi se zdařilá zábava pořádně rozjela. Podrobnější informace a foografie naleznete ve Fotogalerii

Stranou nezůstali ani Žirovničtí, tam už je slávistická Josefská zábava dlouholetou tradicí, kterou žije celé město – vždyť se odehrává v historickém sále na žirovnickém zámku a tamuž se toho v historii městečka perleťářů nemálo událo!

A svatojosefský trojlístek doplnili přátelé z Brandýsa nad Orlicí svým mariášovým turnajem, který měl letos rekordních 40 účastníků, mezi nimiž byla i jedna žena. Tradiční česká karetní hra je u mladší generace vytlačována hlavně pokerem, ale silná účast dokazuje, že mariáš nezemřel.

Zajímavé jsou i plány na nejbližší období. Již v sobotu 26.března se uskuteční tradiční, již 5.ročník Slávistického bowlení aneb Potkali se u Kolína, opět v kuželně v Kutné Hoře, a to od 11 do 14 hodin.

V sobotu 16.dubna se sejdou na tradiční závěr plesové sezóny přátelé v Lovosicích. Týden nato je (letos mimořádně pozdě Bílá sobota  a s ní i zábava v Sudově Hlavně. A prozradit již můžeme i termín tradičního Memoriálu Petra Dünghübela, který v sobotu 21.května uspořádají Žilovští v nedaleké Dobříči.

V sobotu 9.dubna pořádají Brandýští další akci v souvislosti s letošními oslavami 30.výročí odbočky, a to bowlingový turnaj dvojic.

Pokud jsme u těch oslav a symbolů, někdy se budeme věnovat i vlastním symbolům našich odboček, které najdete na jejich stránkách. Přibyl k nim i letos právě jubilejní znak odbočky Brandýs nad Orlicí, k němu pak znak trvalý, který zohledňuje tradice „městečka maličkého“. A nápadu se chytli i Žilovští, kteří na svých stránkách vyhlásili soutěž  na znak své odbočky, jíž se může zúčastnit každý!

A co ostatní oddíly Slavie?)

Pomalu vrcholí Interliga házenkářek, kde naše děvčata jsou již 3 kola před koncem suverénními vítězkami dlouhodobé česko-slovenské soutěže. Fultsalisté podle očekávání vypadli ve čtvrtfinále, stále se drží volejbalistky ve vedoucí trojce. Kuželkářky zvítězily s troškou štěstí o jediný kolek v Jičíně, a tak po 19.kole stíle vedou o 3 body před Přerovem.

A rozepisovat se o hokeji? Po K.Varech zůstal nakonec na štítě i Liberec a Růžičkova parta je už v semifinále! Držíme palce!!!

Dobi