Čt1: PŘÍBĚHY SLAVNÝCH – SEŠÍVANÝ

Pokud Vám unikl pořad z cyklu Příběhy slavných „Sešívaný“, který byl věnován Martinu Růžkovi, nezoufejte! Jeho opakování je ve středu 19.6. od 9:00 na ČT1 nebo si jej můžete najít na internetu a v klidu sledovat u počítače.

Josef Bican, František Plánička, František Veselý, Naďa Špelinová, Ing. František Douda, Vladimír Růžička, Mirka knapková, Jan Košek Johny Madden  – to jsou jména, která by právem zahajovala nekonečnou řadu sportovců Slavie, kteří proslavili naši vlast i milovanou Slavii.

Slavia, to je však nejen sport! Vždy byla a je spojena s kulturou, uměním, vždy vynikala chytrými a schopnými lidmi, kteří se k ní upřímně hlásili. A při vší úctě k umělcům, jako byli například Miroslav Horníček, Josef Kemr, Ladislav Pešek, Ilja Prachař, Milan Chladil, Josef Vinklář či Rudolf Jelínek, bezesporu by si první místo zasloužil Martin Růžek, určitě hlavní symbol OP!

Příběh seznámil nejen s bohatou historií herecké kariéry našeho Mistra, ale vyváženě a citlivě připomněl i Slavii a její OP. Nezapomenutelné karnevaly, Mistrovu osobnost, která otvírala dveře jinak zavřené, historky, kde zaujala i návštěva paní Alice Masarykové na Slavii v době, kdy se o tom nesmělo psát… Vyznání Franty Veselého, Oldřicha Bartůňka či Jindřicha Riesnera z našich řad!

Určitě to stálo a stojí za to, najít si trochu času a vzdát hold člověku, pro kterého byla Slavia vedle divadla vším! A nikdy nezapomenu na ona procítěná slova z role profesora Vydry z F.L.Věka, kdy říká národu ona slavná povzbuzující slova o češtině: „Neumřelať, jen spí!“. A platí po celá léta nejen o češtině!

Dobi