CYKLISTÉ VĚRNI TRADICI NEJSTARŠÍHO ODDÍLU SLAVIE

Ať se to komu líbí či ne, jsou cyklisté faktickými zakladateli naší milované Slavie a stejně jako celý klub píší letos již 118.stránku své historie navazující na ACOS.

Ten vznikl při Literárním a řečnickém spolku Slavia 2.11.1982 a začal tak psát bohatou historii naší Slavie, k němuž se postupně v roce 1893 připojili atleti a až roku 1895 fotbalisté.

Cyklisté prezentují svou činnost na krásně vedených webových stránkách www.kcslaviapraha.cz, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o historii i současnosti oddílu.A pravidelně nacházíme i jejich zajímavé příspěvky v Ročence SK Slavia. Ten za rok 2009 byl nazván „I z mála se dá vytěžit hodně“, kde poukazují na hlavní problém mnoha oddílů, na nízký rozpočet (kdo by si dnes myslel, že k závodům postačí kdysi populární levné dámské polní kolo Ukrajina, se zlou by se potázal…), upřímně děkují každému sponzorovi a především se mohou pochlubit nejedním úspěchem.

V roce 2009 se podařilo vyhrát 24 závodů a na dalších 13 závodech stát na stupních vítězů. Určitě nejcennější je zářijový titul vicemistryň ČR v časovce dvojice Kočí+Ebertová, která podlehla jen famózní Sáblíkové s Růžičkovou! Vysoce je ceněn mistrovský titul Jelínka z 19.6. v časovce JAL (což je Jihočeská amatérská liga) a solidní výsledky všude tam, kde naši skromní cyklisté startovali. Děkujeme a držte se!

Dobi