Cykloakce Brandýských, tentokrát do západních Čech

Ani letos nezůstaly bicykly sportuchtivých  Brandejšťáků opuštěny a jako oblast letošního hvězdicového putování zvolili známé i zcela zapomenuté kouty západních Čech.

Domovem se jim stal domek v městečku Krásno, které leží pouhé 3 km od známějšího Horního Slavkova (mj. rodiště Feryho Dřížďala, na kterého stále vzpomínáme rádi). Ale je vidět, že celý kraj má už hornickou slávu za sebou, i když zašle časy oživuje třeba Hornická hospoda přímo v Krásnu nebo nejedna naučná stezka.

Brandejšťáci připravili řadu zajímavých fotografií, ať už se jedná o krásné hrázděné („Fachwerk“) domy, tolik typické pro západočeské Sudety, či opravenou radnici v Krásně, ale jistě poznáte i motivy ze známých lázní populárního západočeského trojúhelníku, z údolí řeky Ohře (Svatoušské skály či Loket či na druhou stranu položenou Kadaň či Klášterec), klášter v Teplé či unikátní bahenní sopky Soos. Vystoupali i na Kladskou a po celém kraji sledovali marný boj se zákeřnou rostlinou bolševníkem. Obdivoval druhou nejcennější památku v Čechách – relikviář sv.Maura v Bečově nad Teplou, zajeli i ke klášteru v Teplé, Zastavili se i v historickém Chebu a jistě poznali, že možná někdy méně známé kouty naší vlasti jsou mnohem krásnější, než by se dalo tušit a které máme už po dlouhá léta rádi my všichni, kterým i západní Čechy navždy přirostly k srdci!

Dobi