Další oddíly SK SLAVIA, další zajímavosti

Opět se snažíme zaktualizovat naše informace o ostatních oddílech Slavie. A nejsou to zprávy neradostné! Posuďte sami!

Házenkářky vyhrály dlouhodobou česko – slovenskou soutěž
Házená je průkopníkem společných česko-slovenských soutěží. Zatímco v mužích na tom bývali lépe Češi, ženským soutěžím vládly Slovenky a Veselí, Slavia, Olomouc a Písek jen paběrkovali kdesi uprostřed tabulky a soustřeďovali se na závěrečné české play-off.. Letošní ročník je však zlomový a první půlce tabulky vládnou Češky. A pro nás může být jen a jen potěšitelné, že onen český „vláček“ táhla a do cíle dotáhla Slavia. Neprohrála ani v Olomouci ani ve Veselí, a tak je už nikdo nemohl předstihnout! Jako vítěz dlouhodobé části absolvují play-off z prvního místa, a to je vždy ošidné. Ale věřme našim děvčatům!

Slávistky již dlouhodobou část soutěže dotáhly do vítězného konce a staly se poprvé v historii vítězem česko-slovenské Interligy – zcela suverénně – s 21 vítězstvími ze 22 zápasů. Následuje však play-off o českého mistra, kde je v semifinále čeká jihočeský Písek. Vítěz tohoto duelu se pak utká ve finále s vítězem druhého semifinále mezi Olomoucí a Veselím n.M.  DRŽÍME PALCE!!!

Hokejistky obhájily titul! Tentokrát zcela suverénně! Blahopřejeme!
Závěr play-off byl letos víceméně formalitou a naše hokejistky se nezalekly finálového soupeře z Kladna a obhájením titulu dokázaly, kdo že to je v ženách hokejovým suverénem!

Hokejistky nezklamaly ani ve finále LM v Berlíně!

Zatímco mužská LM zahynula na úbytě po prvním ročníku, skromnější ženy pokračují dále! Zápasy finálové čtyřky se odehrály v Berlíně a naše hokejistky překvapily výhrou 3:2 nad domácím OSC Berlín. V závěrečném zápase pak podlehly 2:10 suverénkám z Tornáda Moskevská oblast, které ve finále neztratily ani bod a deklasovaly všechny soupeře. Slavia nakonec skončila až čvrtá, protože o pořadí na 2.-4.místě mezi tříbodovými Finkami, Berlíňankami a Slavií rozhodovaly vzájemné zápasy a ty měla Slavia nejhorší. Přesto však patří náš dík za výbornou reprezentaci!

Hokejisté dlouho neměli účast v play-off jistou. Vše včas zažehnali!
Před OH byla jasná devítka účastníků play-off, o 10.místo se v posledních 2 kolech musela poprat Mladá Boleslav se Slavií, která doplatila na výpadky ve druhé půlce sezóny a z elitní šestky klesla až na hranici propadliště Před posledními dvěma koly měla sice 6 bodů náskoku, ale horší vzájemné zápasy i horší výchozí pozici – pokud by Bolka oba zápasy vyhrála a Slavia ve Zlíně i právě v Mladé Boleslavi prohrála, čekal nás play-out ! Vše se již naštěstí rozhodlo v předposledním kole výhrou ve Zlíně a pro Slavii tak sezóna 5.březnem nekončila! Nejtěsnějším rozdílem 3:2 na zápasy pak v zápasech s řadou emocí vyřadila
Litvínov a čekají ji další boje o titul, které začínají ve Zlíně!

Pozemkáři v hale s rozdílnými výsledky – muži mistry, ženy až čtvrté!
Tradici úspěšnosti tohoto ssportu nezklamali muži, kteří se stali i halovými mistry! Jejich soupeřem nebyl nikdo jiný než Litice u Plzně! Ženy nakonec skončily až čtvrté, ale potěšit nás může fakt, že i mezi ženami byla mistrem Slavia, byť „jen“ ta hradecká!

Kuželkářky před důležitým bojem nezaváhaly

Boj o prvenství v letošní lize kuželkářek není rozhodně jednoznačný a Slavia zatím tahala za o maličko kratší konec. Přelom února a března však byl ve znamení příprav na vrchol sezóny – zápas s vedoucím celkem soutěže ČKD Blansko, kdy při vítězství Slavia mohla na první příčku poskočit. Tak se i stalo, ale před závěrečnými 3 koly ještě zdaleka není nic jasné – Slavia ve 21.kole zajíždí do Šumperka, který bojuje o bronzovou příčku!

Futsal – úspěšný boj o osmičku pro play-off

Podobně jako hokejisté na tom byli i naši futslisté. Několik zaváhání znamenalo, že futslisté museli bojovat o elitní osmičku do posledního kola. Hodně jim pomohla možná nečekaná výhra nad „Kujebáky“ – Nejzbachem Vysoké Mýto! Nakonec skončili sedmí a to znamenalo, že ve čtvrtfinále na 3 vítězství nastoupí poprvé 19.března v Brně proti domácímu Tangu. Držme palce!

Volejbalistky se odrazily ode dna
Dlouho se naše volejbalistky potácely na konci tabulky, po Novém roce se však vzpamatovaly a nakonec vybojovaly účast v elitní osmičce, byť v její druhé skupině. Ale naděje tím nezhasla.

Další novinky a zajímavosti
Adam Hloušek vyhlášen Talentem roku 2009! Určitě oprávněně a zaslouženě; oslavenec si vsak pro ocenění jen dokulhal – to ještě netušil, že jej čeká minimálně půlroční pauza! Adame, drž se!


Do síně slávy František Veselý! Bez komentáře a právem!!!

Osobností ligy 2009 – Tomáš Řepka? To snad ne! Ze 3 kandidátů měla většina z nás jasno – zasloužila by si to teplická ikona Verbíř! Šmíca už jen své starty paběrkoval a třetí kandidát Řepka? Za jeho vystupování a často netrestané fauly? Ale kam si přijdete na dnešní bulvární novináře?
Adauto se vrací do Brazílie
Od zranění při derby na Letné se naše „divácky oblíbená černá perla z Brazílie“  nikdy se již po uzdravení nevrátila ve Slavii k původní formě a Adauto se z kádru vytratil.S upřímnou radostí jsme jej uvítali a pozdravili při pohárových soubojích se Žilinou, což upřímně kvitoval. Výměna trenéra Pod Dubňom však znamenal konec jeho středoevropské kariéry a Adauto se vrací zpět do rodné Brazílie!
Dobi