DÍKY OBĚTAVOSTI SLÁVISTŮ Z LIBIŠE A OKOLÍ MAIKOLAND ŽIJE!!!

Je to už dva a čtvrt roku, kdy jsme se navždy loučili s naším kamarádem a jedním z největších slávistů vůbec, Janem Maikem. Vedle četných hostů a přátel se na poslední rozloučení sjeli i zástupci 11 odboček Odboru přátel Slavie. Mnozí navštěvovali Maikoland při různých příležitostech a doslova jim přirostl k srdci, a tak se hovořilo i o tom, že by bylo vhodné zorganizovat brigádu k údržbě areálku který se skví dvěma nejkrásnějšími barvami, jaké jen mohou existovat – červenou a bílou. Ale zorganizovat takovou sešlost lidiček, aby se třeba navzájem nepletli pod nohy a akce splnila svůj účel, se ukázalo, že to není tak jednoduché. Naštěstí v činnosti pokračuje i nadále odbočka OP Maikoland Libiš a př. Douša přišel jednak s nápadem zorganizovat Memoriál Jana Maika, jednak pak na 1.dubna brigádu Libišských, kde je mnohem jednodušší připravit vše podle werichovského hesla „Ten dělá to a ten zas tohle“. A ukázalo se, že i svatý Petr je určitě slávista, protože tak krásné počasí splnilo i ty nejtajnější sny!

Nakonec se sešlo 16 brigádníků včetně dětí, které však také pomáhaly. Hlavním úkolem bylo opravit nátěr plotu,  ale opravit i vstupní branku a pak náročným výkonecm obnovit i nátěr majáku celé usedlosti – komína. Mnozí starší si jistě vzpomněli na podobné brigády při česko-slovenské vojenské službě, kdy se každý z nás rád  hlásil na sobotní brigády při obnově posádkových měst, kdy se díky tomu vypadlo ze šedi  kasáren! A právě obnova nátěrů bývala oblíbenou činností a věděli jsme, že „staré farby je třeba okefovať a potom znova ponatierať“! A tak i brigádníci si do Maikolandu přinesli vedle štětců i kartáče, aby se ten plot zase zaskvěl v plné červenobílé kráse! Práce „odsýpala“, nikdo nečekal, kolik se toho do 16 hodin povedlo.  A na zbylé věci se už také domluvili – za 14 dní bude pokračování a dokončení. Nejen se obnovuje plot, ale čeká i psí bouda, židle, stolky i ajznboňácké suvenýry!Včetně náročné obnovy nápisů!  Ale přitom zbyl i čas na přestávku na oběd, který dovezl sám šéf restaurace Oskar v Neratovicích, který se chystá přispět i jako sponzor nadcházejícího Memoriálu! A vyzdvihnout je třeba i pomoc a propagaci Mělnického deníku, kdy byla přítomna redaktorka,  která chystanou akci i avizovala ,,Plot rozzáří červenobílá“ a pak vše milými  slovy popsala. I díky ní můžeme náš článeček obohatit převzatými fotografiemi!

Měsíc do Memoriálu (7.květnaú uběhne jako voda, mezi tím Libišští ještě dokončí svoji letošní brigádu a pak se vše bude chystat na první ročním Memoriálu, který se odehraje v Obříství. Jedná se o první ročník, a tak Libišští připravovali vše s předstihem, a tak mají přednost mužstva, které se přihlásila včas nebo byla vybrána, ať už se jedná o domácí nebo partu z Teplic či Bratislavy  vedené Jánem Lužou. Čest klasických odboček budou hájit Rožďalovičtí, ale zváni jsou VŠICHNI! Bude to první slávistický den v tomto kraji od dob někdejších posezení v Maikolandu, a tak nezklamejme organizátory!

                                                                                                                                                                               Dobi

/článek nebyl redakčně upraven/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..