DO DIVADLA NA FOTBAL!

Letos uplyne rovné půlstoletí od chvíle, kdy byl založen Odbor přátel Slavie Praha. V nastávajícím období se jistě naskytne řada příležitostí k připomenutí rušných událostí čtyřiašedesátého roku, k ohlédnutí za vykonanou prací i k zamyšlení nad další činností. Jednu takovou šanci přihraje 11. duben.

Vědomí, že za vznikem nejstarší fanouškovské organizace československé a české historie stály převážně osobnosti z literární a herecké sféry, se otisklo do základů chystaného podniku. Na jedné straně spisovatel, novinář a kabaretiér Eduard Bass se svou neporazitelnou Klapzubovou jedenáctkou, na straně druhé straně inscenační dovednosti bratří Formanů. Toto unikátní spojení dalo vzniknout divadelnímu představení, které již devátým rokem před vyprodaným hledištěm uvádí pražské divadlo Minor ve Vodičkově ulici. A Odbor přátel teď bude u toho!

V pátek 11. dubna 2014 totiž v rámci jubilejních oslav pořádá výbor Odboru přátel třetí díl Slávistického večera, který začne vyhrazeným divadelním představením hry Klapzubova jedenáctka ve zmíněném divadle a tamtéž bude pokračovat společenským posezením za účasti významných slávistů.

Cena vstupenky je stanovena na 350 Kč, přičemž její součástí bude malý dárek od slávistického fanshopu. K dispozici bude i speciálně upravený výtisk divadelního programu. Druhý den pak bude možný věnovat návštěvě derby pražských „S“.

Máte-li o koupi vstupenek do Minoru zájem, zašlete sekretáři Odboru přátel př. Mgr. Petru Vršeckému nejpozději do 28. února t. r. na adresu fo-sk-slavia@volny.cz mail s uvedením jména a příjmení zájemců. V případě, že souhrnný počet zájemců o vstupenky převýší počet disponibilních vstupenek – což se s ohledem na omezenou kapacitu hlediště divadla Minor může stát – budou jména všech zájemců vložena do osudí a lístky budou následně prodány vylosovaným osobám. O konečném způsobu prodeje lístků budete včas informováni na těchto stránkách. 

výbor FO SK Slavia Praha – Odbor přátel