Dokument Spolu jsme silnější jde do kin

Film o Slavii Spolu jsme silnější, který měl premiéru v červenci v Karlových Varech, bude mít projekce ve vybraných kinech. Pražská premiéra proběhne už 1. 10. v kině Dlabačov. Na projekcích se podílejí odbočky Odboru přátel.

O filmu

Hodinový dokument je mozaikou příběhů fanoušků, hráčů a lidí v klubu, kteří všichni byli se Slavií ve chvílích, kdy oslavila 125 let své existence. Divák se postupně seznamuje s příběhy slávistů, jako jsou jeden z prvních vlajkonošů Robert Stein, dlouholetá fanynka a pořadatelka Nataša Látalová, lídři kotle Lukáš „Strašák“ a Pavel „Krasoň“, malí fanoušci Kardovi anebo členové odbočky Odboru přátel v Hodoníně. Mottem filmu přitom není pouze zachycení současnosti, ale i nedávné minulosti, kdy Slavii trápily existenční potíže a dokument hledá i historické paralely v dávné minulosti, kdy Slavii zachránili fanoušci založením Odboru přátel. Z toho, co cítí ke klubu, se vyznávají i hráči Jaromír Zmrhal, Josef Hušbauer, Milan Škoda, Jiří Bílek, Michael Ngadeu a Simon Deli a samozřejmě jedna z největších klubových legend posledního desetiletí Stanislav Vlček.

Na Strahově začaly v srpnu 2007 postupem do Ligy mistrů dva snové roky, které následovaly pověstné roky prokletí. V předloňské sezoně se však ukázalo, že slogan Spolu jsme silnější není prázdná věta, ale motto, které platilo vždy a které dovedlo všechny aktéry 27. května 2017 na Strahov, kde příběh 125 let existence červenobílého klubu vyvrcholil ziskem mistrovského titulu. Je to zkrátka film o nás všech, fanoušcích Slavie, řada z nás se určitě ve filmu najde. Stovky fanoušků navíc přispěly na vznik dokumentu v rámci kampaně na Hithitu celkovou částkou 323 701 korun!

Projekce v kinech

Po úspěšném červencové premiéře dokumentu během festivalu v Karlových Varech bude nyní dokument ke zhlédnutí i ve vybraných kinech. Projekce jsou vždy organizovány ve spolupráci s odbočkou Odboru přátel, a po každé projekci bude následovat beseda za účasti hráče nebo člena realizačního týmu Slavie. Unikátní projekce dokumentu proběhnou během listopadu i přímo na stadionu v Edenu v prostorách vznikajícího muzea.

AREA 114 – kino Dlabačov

Pražská premiéra dokumentu proběhne v pondělí 1. října v 17 hodin v kině Dlabačov, po skončení projekce bude následovat krátká beseda s jedním z aktérů filmu, Jirkou Bílkem. Na celé akci se spolupodílí odbočka Odboru přátel Area 114. Vstupenky na pražskou premiéru za cenu 100 korun si můžete koupit online přes web Kina Dlabačov, doporučujeme včasný nákup pro zajištění vašeho místa.

Jičín

Další projekci spolupořádá odbočka Odboru přátel Jičín v úterý 16. října od 18 hodin v Biografu Český Ráj v Jičíně. Po projekci dokumentu bude následovat beseda s režisérem filmu a fanouškem z východní tribuny Johanem Kolínským a hráčem nebo členem realizačního týmu Slavie. Projekce se zúčastní odbočky Odboru přátel z Jičína, Rožďalovic, Slavia Fans Krkonoše a Semil a srdečně zváni jsou i další slávisté. Lístky v ceně 120 korun je možné koupit online na webu kina, už jich mnoho v prodeji nezbývá.

Další projekce proběhnou opět ve vybraných kinech a bude se na nich podílet vždy konkrétní odbočka Odboru přátel, která bude organizovat i následnou besedu. Jakmile bude znám další termín projekce, budeme fanoušky informovat o termínech a možnostech zakoupení lístku.

Prodej filmu na DVD

Dokument bude možné koupit i na DVD, které budou v prodeji od 1. 12. ve fanshopu Slavie v omezeném množství 300 ks. Cena DVD bude 190 korun, pokud tedy budete chtít udělat radost originálním vánočním dárkem, DVD bude v prodeji jak v kamenné prodejně fanshopu v Edenu, tak i na eshopu proslavisty.cz

Film v online distribuci

Od 1. 12. bude možné film zhlédnout i online v rámci videoték O2 a AEROVOD, cena za zhlédnutí se bude pohybovat v řádech několika desítek korun.

zdroj: www.slavia.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..