DŮSTOJNÉ ROZLOUČENÍ S PŘ. MILOŠEM KRUCKÝM V MOTOLE

Jak jsme zde uvedli, postihly o třetím dubnovém víkendu obec slávistickou dvě velké ztráty. Zemřely dvě významné osobnosti slávistického života – spoluzakladatel OP př. Oldřich Bartůněk a vynikající trenér Miloš Krucký. Zatímco si v případě př. Oldřicha Bartůňka pozůstalí přáli rozloučení v nejužším kruhu rodinném, rozloučení s př.Kruckým proběhlo v pátek 24.dubna 2015 v motolském krematoriu.

Oproti tradičnějšímu krematoriu strašnickému působí to motolské klidnějším dojmem svou polohou uprostřed zeleně předměstského parku, což ale není na závadu toho, aby se zde nesešli ti nejvěrnější přátelé z věrných, aby vzdali hold při poslední cestě milovaného člověka. Plně to platilo i u př. Kruckého, kde jsme potkávali přátele ze Slavie, ze sousedství i z rodiny. Jak už jsme uvedli, byl Miloš Krucký především naplněním možná zprofanovaného, ale v jeho případě naprosto platného hesla minulosti „Nejlepší trenéři mládeži“, což dokazovala i účast na pietním aktu řady hráčů, které vychoval, lidí, s nimiž upřímně spolupracoval , jakož i prostých slávistů. Dokázali to svou přítomností třeba Luboš Kozel, Vladimír Šmicer, Pavel Řehák nebo trenér Jarabinský či fenomenální Jan Říčka, jakož i řada dalších, které určitě někdo z nás přehlédl.

Vlastnímu aktu, vedle oblíbených melodií , vévodilo i promítání krásných fotografií ze sportovního i rodinného života zesnulého. A určitě vyvrcholením byla i slova rozloučení přednesená doc. MUDr. Václavem Smetanou, která shrnula sportovní , společenský i i rodinný život zesnulého. Uveďme i fakt, že př. Krucký byl i řádným členem OP, kde úctu k němu vyjádřili svou přítomnosti i četní členové veden a nejužšího zázemí OP současnosti i minulosti, kde jmenujme – přátele Čapka, Dobiáše, Ročně, Horáčka a ing.Smetanu.

Příteli Krucký, ještě jednou vyjadřujeme i touto cestou čest Vaší památce a upřímnou soustrast všem pozůstalým! Nezapomeneme!
Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..