DVA POSTUPY DO PLAY-OFF DOSLOVA V HODINĚ DVANÁCTÉ!

Jak jsme se již zmínili níže, tzv. zimní či halové sporty spějí pomalu do finiše. A závěrečná kola se již rozjela ve dvou sportech, které patří v historii Slavie mezi nejúspěšnější. Všichni máme ještě v paměti dva triumfy hokejistů v letech 2008 a 2003, ale i řadu dalších medailí po znovunávratu Slavie do ligy po 57 (!!) letech v roce 1994.

Naopak volejbal neboli odbíjená zažívala největší úspěchy na přelomu 50. a 60., kdy tehdejší Dynamo a parta kolem Nadi Špelinové sklízela jeden úspěch za druhým a zapsala se do historie i postupem v Poháru mistrů, v němž ji tehdy vyřadilo až silné Dynamo Moskva. Letos však měly volejbalistky horší start a dlouho držely deváté místo. Až ve finiši předstihly osmý Přerov a jako poslední celek pronikly do play-off, avšak s právem i povinností se utkat se suverénkami z Prostějova, kde výsledek byl žel  předem jasný!

I když  cílem volejbalistek je dostat míč na druhou stranu sítě, pokud možno natolik, aby se již kulatý nesmysl nedostal zpět, a hokejové týmy odděluje jen červená čára uprostřed ledové plochy, spojoval  obě naše družstva fakt, že se do závěrečné play-off probojovala až v hodině dvanácté! Z již beznadějné situace se hokejová Slavia nakonec zmátožila a v rozhodujícím duelu o poslední postupové místo dokázali překonat Litvínov! A statečně se Růžičkovi svěřenci bili i v osmifinále, když Pardubice o postupu rozhodly až v závěru pátého utkání. V neděli 16.března se tak se vztyčenou hlavou mohl rozloučit i legendární Vladimír Růžička, který na slávistické lavičce působil rekordních 14 let a odchází k reprezentaci. Nezbývá než ani nám mu upřímně poděkovat  za vše, co pro naši Slavii vykonal, a přát si, aby se žádný z černých scénářů o budoucnosti slávistického hokeje nenaplnil!

Dobi