Fanfáry pro Zdeňka Bartáka

Dne 13. července 2013 oslavil v plné svěžesti 85. narozeniny hudební skladatel, dirigent a velký slávista Zdeněk Barták. Rodinné zázemí ho brzy přivedlo k aktivnímu muzicírování. Již jako mladík sestavil taneční band, který pak roku 1954 nastoupil profesionální dráhu.

Na dlouhá léta se Orchestr Zdeňka Bartáka stal na hudební scéně pojmem. Spolupracovaly s ním mnohé pěvecké hvězdy, vzpomeňme Rudolfa Cortése, Milana Chladila, Jiřího Vašíčka, Yvettu Simonovou či Viktora Sodomu. Nadšené publikum plnilo koncertní sály. V Praze hlavně Slovanský dům, Radiopalác i Lucernu. Červenobílé srdce kapelníka, který sice v mládí proháněl kopací míč v dresu vinohradské Čafky, dovedlo orchestr i k účinkování na Slávistických karnevalech.

Zdeněk Barták je častým návštěvníkem fotbalových klání v Edenu a nechyběl ani při zahajovacím utkání nového prvoligového ročníku 2013-14 v pátek 19. července mezi Slavií a ostravským Baníkem. Toho využili zástupci Odboru přátel, místopředsedové P. Kment a V. Váňa, aby jménem celé organizace předali jubilantovi dárkový balíček a popřáli mu pevné zdraví a hodně radosti s muzikou i Slavií.
-VV-