Fotbalový oddíl Odboru přátel Slavie opět nastartoval motory

Minulá sezona, ve které slávisté vstupovali do jarní části sezony s pětibodovým náskokem, je nenávratně pryč. Vedení soutěže rozhodlo o ukončení ročníku bez vyhlášení vítěze. Sedmý zářez v řadě na pažbě tak bude sloužit jako motivace i pro letošní ročník. Během dlouhé pauzy se snažili fotbalisté FO-OP držet v pohotovosti a kromě pár přátelských utkání se zúčastnili během léta několika turnajů. K výhře na turnaji v Předměřicích nad Jizerou a třetímu místu v Čelákovicích přišel i nezdar na oblíbeném turnaji v Kruhu v Podkrkonoší, který sešívaní již několikrát v minulosti vyhráli. K hořkému okamžiku určitě patřil ještě zápas v Ďolíčku proti Bohemians, kde museli slávisté, posilněni o Martina Latku a Zdeňka Šenkeříka, skousnout porážku 1:6. Během listopadu by se červenobílí měli poměřit v dvojutkání s Duklou Praha a snad dojde i na odvetu s Bohemkou v domácím prostředí.

Soutěžní ročník však začali slávisté 3. 9. na domácí půdě v Edenu proti týmu FC Erste z Újezdu u Průhonic. Soupeř se navzdory očekávání nezatáhl jen do svého vápna a absolvoval se slávisty ofenzivní přestřelku. Tu sešívaní ovládli v poměru 6:3. Hattrickem se blýskl zejména uzdravený Michal Švára, jehož gól z vlastní poloviny byl lahůdkou utkání. Svou střeleckou normu naplnil i dvougólový střelec Petr Kučera.

Druhé utkání v sezoně však nabídlo větší drama. Slávisté odehráli venkovní utkání v Tuchoměřicích proti SK ČSA. Domácí pozorně bránili a kvalitně prováděnými brejky přiváděli slávisty k zoufalství. Při jakékoliv korekci ze strany FO-OP dokázal okamžitě soupeř zareagovat, udržet dvougólový náskok a ještě v 70. minutě držet výsledek 5:3. Potom však nastal zlom. Slávisté trpělivě obléhali domácí pokutové území, zpřesnili koncovku a čtyřmi góly v posledních dvaceti minutách otočili skóre na konečných 7:5. Spolehnutí bylo opět na Petra Kučeru, který vstřelil 4 branky a potvrdil tak pověst zabijáka.

Další zápas sehraje OP Slavia ve čtvrtek 17.9.2020 od 20 hod v Edenu na UMT proti Telusu.

Zapsal: Michal Koman

(web soutěže: www.xn--rekreaka-pbb.eu/ )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..