HAJDUK SPLIT NAVÁZAL SPOLUPRÁCI S PŘÍBRAMI. BYL ZALOŽEN TAM? A NEZASPALA SLAVIA?

Každý, kdo mě tak trochu zná, ví, co pro mne znamená Jadran, Dalmácie, Split, Hajduk, kdy jsem na různých fórech s nadšením i psal o možnosti být letos 13.února na Poljudu při nádherných oslavách 100 let Hajduku Split. Proto mě dost zamrazil článek, kde také jeden z odkazů přikládám, a to, že Příbram jedná s Hajdukem o hráčské i další spolupráci… Nezaspal zde ve Slavii někdo?

Je tam i jedna „historická zajímavost“, píší, že Hajduk byl založen v Příbrami v restauraci Švejk (mimochodem se zde scházejí příbramští slávisté při výročce místní odbočky OP či při jejich tanečních zábavách – ta Václavská s úspěchem proběhla 1.října), i když i jedna z oficiálních oslav 100 let Hajduku  proběhla druhý únorový víkend v Praze U Fleků, kde je navíc i umístěna pamětní deska připomínající tento slavný den… Připomíná mi to tak i vtip, že prý Vasco de Gama nebyl nikdo jiný než Čech „Vašek z Jámy…“ Faktem je, že jsem se několikrát setkal s dotazem Dalmatinců, kde že je ta Švejkova restaurace v Praze, kde byl Hajduk založen. Ale naštěstí jsme vždy skončili U Fleků… Čechy totiž stále spojuje spousta cizinců s pivem a Švejkem, a tak tato fáma mohla vzniknout i takto. Ale příbramský web to bere jako jasnou věc:

http://www.fkpribram.cz/clanky/Jednani-1-FK-s-Hajdukem-Split.2353/

Ze svého pohledu si mohu jen povzdechnout, že se nevyužilo obrovského potenciálu spojeného s oslavami 100 let, nekonala se zatím odveta a nenávratně tak i mizí možnost třeba zimních soustředění či angažování šikovných mladíčků, jichž se pod hvězdným splitským nebem rodí desítky, čehož je i příkladem náš dorostenec Simić…

Dobi