HALOVÁ SEZÓNA POMALU VRCHOLÍ

ÚSPĚCH POZEMKÁŘŮ LETOS JEN POLOVIČNÍ

 

I když každý slávista už netrpělivě očekává zahájení jarní fotbalové sezóny a věří ve výrazný vzestup slávistického fotbalu, víme dobře, že ti nejvěrnější pak pečlivě sledují i další slávistické sporty a radují se z každého úspěchu sportovce se slávistickou hvězdou na dresu.

Přibližme si tak nejen pro ně situaci v halových sportech, kde Slavii nacházíme v průběžných tabulkách.

Zajímavý průběh sezóny mají v posledních letech pozemní hokejisté. Z typického venkovního sportu se stal přes zimu i sport halový a obě mistrovské soutěže jsou, co se týká významu, rovnocenné. Loňský rok přenesl Slavii nebývalý úspěch – slávističtí pozemkáři vyhráli obě soutěže, jak v kategorii mužů, tak i žen – Slavia tak mohla zaznamenat čtyři kolektivní tituly! Čtyřikrát zlatí!!! Bude tomu tak i letos? Dnes již známe odpověď, která je méně příznivá. Zatímco ženy svůj halový titul obhájily, muži se museli sklonit před sousedním rivalem z Bohemians.

Další halové sporty jsou z hlediska Slavie ve znamení žen. Basketbalistky, které hrají nejvyšší soutěž letos po více než 50 letech poprvé, se probojovaly do horní poloviny původně 12-členné tabulky, kde se ve vzájemných soubojích utkávají s těmi nejlepšími a je jisté, že hůře než šesté již v dlouhodobé soutěži skončit nemohou!

Odbíjenkářky měly letos slabší start a dlouho figurovaly v desetičlenné soutěži na 9.místě, kdy za nimi zůstával pouze naprostý outsider z Brna. V poslední době se zlepšily a možnost posunu v tabulce vzhůru již není beznadějná!

A házenkářky? Tam se blíží ke konci společná česko-slovenská Interliga. Patří jim zatím třetí příčka, kdy před nimi je z českých klubů pouze v poslední době suverénní Most!

Mužské kategorie v nejvyšší soutěži zastupují pouze futsalisté, po 18 kolech (4 kola před koncem dlouhodobé soutěže) byli na velmi slušném 5.místě, např. o 6 bodů před Spartou.                   Dobi