HALOVÉ KOLEKTIVNÍ SPORTY VE SLAVII – VE ZNAMENÍ ŽEN!

Házená, volejbal, basketbal – určitě tři nejpopulárnější halové kolektivní sporty! Mají svoje místo i ve Slavii! Ale na špičkové úrovni jen v podání žen.

Slávistická mužská házená se od dob Píny, Bardy, Korgera a Gallivody propadla z evropských klání kamsi do městských soutěží. Mnohem dříve se tak stalo u basketu a ligové působení odbíjenkářů pamatují už asi jen ti nejstarší z nás. Naopak volejbalistky sice s úctou vzpomínají na přelom padesátých a šedesátých let, kdy parta kolem Nadi Špelinové šířila slávu Slavie (pardon, tehdy Dynama!) i na evropských kolbištích, ale jejich následovnice jsou dodnes pravidelnými účastnicemi nejvyšší soutěže. Házenkářky dosahovaly vrcholu v minulém desetiletí, nyní trochu ustoupily ze slávy hlavně na úkor výborného Mostu, ale za loňskou sezónu je třeba  zdobí triumf v domácím poháru! A basketbal? Letos je díky ženám opět ligově slávistický, kdy do Slavie přestoupily hráčky VŠE Praha. Jak si tyto sporty vedou v letošní rozehrané sezóně?

Odbíjenkářky měly špatný start, ale nyní se trochu zvedají a po nedávné výhře 3:0 v Přerově se bodově dotáhly na svoje soupeřky na osmém místě v desetičlenné lize. Házenkářky se po první polovině česko-slovenské Interligy ocítaly na pátém místě, ale rozdíly v první šestce jsou jen minimální – mužstva se vešla do tříbodového rozpětí! A basketbal? Po nadějném startu se našemu nováčkovi trochu přestalo dařit, ale vše zachránilo poslední kolo dlouhodobé soutěže. To Slavia vyhrála ve Strakonicích 83:81 a odsunula tak při stejném bodovém zisku svého soupeře do druhé poloviny dvanáctičlenné tabulky. Slavia tak ve své premiérové sezóně bude hrát další část v elitní skupině!

Dobi