HÁZENKÁŘKY SLAVIE – MISTŘI!!! MISTŘI!!!

Pečlivý češtinář jistě namítne – neměli bychom slavit správně česky – přechýleným „mistryně“? Ale když ono to zní tak krásně! Slavii totiž zatím zachraňují ženy – po kuželkářkách  mohly mistrovský titul slavit i naše házenkářky!

BLAHOPŘEJEME!!!

Definitivní podoba titulu se rodila ve finálové sérii hrané o prvních dvou víkendech května, kdy se utkaly dva nejlepší oddíly v České republice – SK Slavia Praha a HC Brittern Veselí nad Moravou! Zatímco ten prvomájový zcela patřil Slavii, kdy se k celkovému triumfu odrazila dvěma výhrami v Praze, ve třetím zápase týden nato, se zdálo, že by se mohlo finále ještě zdramatizovat. I když Slavia po většinu zápasu vedla, byly to nadšeně a obětavě hrající Moravanky, které třetí zápas nakonec otočily. 9.květen však již mohl a také byl dnem slávistické radosti – po rozhodující výhře 28:20 ve Veselí se mohlo slavit. Po 3 letech a zaslouženě!

Slavia vítězí i v dlouhodobé česko-slovenské Intervize WHIL!!!

Naše házenkářky poprvé získaly i neoficiální česko-slovenský titul , když suverénně vládly 12-členné tabulce a utrpěly jedinou porážku, s DHC Olomouc! Zdá se, že se karta všeobecně obrací – v minulých ročnících družstva z Čech a Moravy jen paběrkovala, v letošní Intervize patří první tři místa družstvům z Česka – Slavii, Veselí a Olomouci!

Čím se liší házenkářky Slavie od hokejistů Pardubic?

Jen ve dvou maličkostech. Pardubice prošly finálovou sérií „bez ztráty kytičky“, když bez jediné prohry zdolaly Liberec i Vítkovice, Slavii chybělo k podobnému triumfu jediné – dotáhnout již zmiňovaný první zápas ve Veselí ke zdárnému konci! Protože semifinále s Pískem se hrálo jen na tři zápasy!

Naopak Pardubice postupovaly do play-off až z druhé pozice poté, co hokejoví Plzeňáci vyhořeli překvapivě s Libercem, zatímco házenkářská Slavia byla naprostým suverénem i dlouhodobé soutěže!!!

Dovolujeme si Vás také odkázat na velmi pěkně vedené slávistické házenkářské stránky www.dhcslavia.cz!

Dobi