Hokej Slavie – bronz!!! Jeden – dva – tři!!!

Tomu, komu se zdá nadpis článku nelogický, nechť se podívá na umístění hokeje Slavie za poslední 3 sezóny: 2008 – mistr, 2009 – stříbro, 2010 – „jen“ bronz. Ale letošní bronzová medaile má tak trochu nádech do zlatova!

Slavia i v letošní sezóně rozjela sezónu dobře a v první polovině soutěže se pohybovala bezpečně v první šestce, která zaručovala, že do play-off se nemusí přes předkolo. Pak však přišel pokles, jeden čas dokonce do „čtveřice play-out“! A před 2 posledními koly, která se dohrávala až po olympiádě, byl jediný otazník – Slavia nebo Mladá Boleslav? Slavia sice měla 6 bodů náskok, ale dva těžké soupeře, oba venku! Nejprve Zlín a v posledním kole start na ledě „autíčkářů“! Ale výhra ve Zlíně vyřešila vše! Naopak „Bolka“ začala prohrávat, na co sáhla, a nakonec skončila v lize poslední (dovede si někdo představit, co by se dělo, kdyby tento osud potkal i Slavii???) a o bytí a žití se v baráži utká s ambiciózním Chomutovem!
Slavia se nakonec vyhoupla na sedmou příčku a čekal ji nelehký duel s Litvínovem, kde již prohrávala 1:2 na zápasy! Nakonec vše dobře dopadlo a po skóre 3:2 na zápasy čekal Slavii Zlín. Ten se musel opět před Slavií sklonit a po bilanci 4:2 na zápasy postoupila do semifinále Slavia. Jejím soupeřem byly Vítkovice, které ve čtvrtfinále vyřadily Spartu.
Statistiky semifinále hovoří jasně – na zápasy 4:1 pro Vítkovice! A protože i Liberec, který překvapivě vyřadil suverénní Plzeň, nestačil na Pardubice (0:4 na zápasy), bylo před finále vše jasné! Protože Liberec skončil v dlouhodobé soutěži až za Slavií, patří mu „bramborová“ příčka a Slavia je třetí!!!
Nechceme naříkat nad brankáři, jimž semifinále nevyšlo, nechceme navázat na někdy až nechutné narážky diskusí na webu a i bulváru, kdy na jedné straně se zesměšňuje obliba ve svetrech u Růži a jeho láska ke gumě zvané žvýkací, nebo naopak narážky na horší výslovnost sykavek trenéra Hadamczika… Sportovně popřejme v tomto případě lepšm Ostravanům co nejhezčí finálovou sérii s „Perníkáři“, kteří se opět opírali o „nesmrtelného Dominátora“ – Dominika Haška! A ať vítězí hokej a ať se odrazí i nároďák ode dna!
Dodejme jen, že jeden hokejový  titul Slavia má – za obhajobu titulu našimi ženami! A jistě patří dík i suverénovi celé ligy – Romanu Červenkovi! A ve světle všech okolností není ten bronz zase tak špatný! Kde nakonec skončila Plzeň nebo ambiciózní Sparta?
Takže – slávističtí hokejisté – BLAHOPŘEJEME!!!
Dobi