HOKEJISTŮM O CHLOUPEK UNIKL PREZIDENTSKÝ POHÁR

To, co se možná zdálo být na začátku sezóny pouhou fantazií, se málem naplnilo. Hokejová Slavia si razila krůček po krůčku cestu k vrcholu a po předpředposledním kole se usadila dočasně na hokejový trůn.

Zdánlivě neotřesitelné postavení vedoucí Plzně se začalo ztrácet a najednou bylo více zájemců o první místo, které znamená odměnu v podobě Prezidentského poháru. Škoda předposledního kola, kdy nejen Slavia podlehla doma Třinci, ale Plzeň Zlínu, což přerozdalo karty v náš neprospěch. Zatímco s Plzní jsme měli pozitivní bilanci, se Zlínem rozhodoval při poměru výher 2.2 fakt, že jednoho vítězství dosáhla Slavia až v nastavení.

V posledním kole už oba hlavní soci nezaváhali – Zlín udolal v prodloužení o play-off bojující Pardubice (branka padla pár vteřin před koncem), a tak Slavii nepomohla ani výhra na ledě ČB. Při rovnosti bodů byl šťastnější Zlín. Věřme, že druhá pozice bude aspoň výhodou pro závěrečné boje a již dnes našim hokejistům poděkujme za zvrat oproti loňsku, kdy jen bojovali v play-out!

Dobi