Jan ČAPEK – *12.4.1950 šedesátníkem!

Je nás žel nemnoho. Nemnoho těch, kteří právem vstoupili do obecného povědomí členské základny našeho Odboru přátel! Kteří nehledí na čas a vzdálenosti, pokud se jedná o milovanou Slavii. Vídáme jej nejen na zápasech fotbalistů Slavie, a to pravidelně i na béčku, málokdy však chybí i při některé z dalších významných akcí ostatních sportů Slavie.

Nesmírně cenný je i jeho vztah k odbočkám, kdy nejen rád zavítá při některé z akcí na český či moravský venkov, ale obětavě zajišťuje i servis pro ty, kteří zavítají s nějakou prosbou či přáním do Edenu. A je jakousi spoluduší i slávistických zájezdů po Evropě!
V poslední době přibyla i jeho zdařilá činnost publicistická. Jeho rozhovory pro Červenobílé listy i pro náš web mají vždy vysokou úroveň! A dodejme, že to byl především on, který neúnavně trval na tom, aby se náš vlastní web OP konečně rozběhl. A je to on, kdo nejvíce z nás (zatím žel marně) apeluje, aby se přidali další, kteří naše stránky zpestří.
Honza Čapek je jedním z posledních mohykánů naší party mládežníků neboli vlajkonošů, jak se tehdy kotlík slávistů nazýval – prakticky zůstal v povědomí vedle mne a Zdeňka Ročně ještě Karel Vavřina. Chodil si s námi zahrát fotbálek, obětavě pomáhal i při tehdy nezastupitelném Turnaji OP v malé kopané – Memoriálu Ládi Ženíška!
Dodejme, že veškeré svoje aktivity vyvíjí nejen s chutí, ale především dobrovolně, tedy naprosto nezištně. A to je o to cennější, že po úraze v zaměstnání patří mezi fyzicky hendikepované, ale nikdy se na nic nevymlouvá.
Popřejme Honzovi nejen vše nejlepší, ale co nejvíce zdravíčka a neutuchající elán při záslužné práci pro Slavii a její Odbor přátel!

Dr.Michal Dobiáš – „Dobi“