JAN KODEŠ PROMĚNIL 70. MEČBOL

258041-gallery1-18ozhRodilý Pražan dlouho zvládal fotbal i tenis. Jak to dopadlo, všichni vědí. Jan Kodeš je jedním z nejlepších tenistů české historie a člen Síně slávy světového tenisu. V 70. letech 20. století kosil jednoho velkého soupeře za druhým. Jen namátkou Rod Laver, Arthur Ashe, Stan Smith, John Newcombe, Manuel Orantes, Björn Borg… ti všichni zůstali na Kodešově dřevěné raketě. Stejně tak Franulovič v roce 1970 a Nastase o rok později ve finále French Open. Třetí grandslamový titul přišel v roce 1973 – z wimbledonské trávy smetl Kodeš reprezentanta tehdejšího Sovětského svazu Metreveliho ve třech setech a stal se nesmrtelným!

Jan Kodeš vždy vynikal nezdolnou bojovností. Odchodit zápas ho nikdy nenapadlo, rval se do posledního míčku. Bývalá světová čtyřka se se stejnou vervou pustila i do dalších životních výzev. Že se ještě za minulého režimu dostal do Prahy turnaj ATP Tour, je Kodešovou velkou zásluhou.

Letošní první březnový den je pro Jana Kodeše, velkého slávistu, mimořádný – dožívá se kulatých 70. narozenin. Proto všechno nejlepší, hodně osobní spokojenosti a hlavně pevné zdraví!

výbor Odboru přátel

One thought on “JAN KODEŠ PROMĚNIL 70. MEČBOL

  1. Michal Dobiáš

    Blahopřání i od nás, dlouholetých slávistů. Víme, že´s po přestupu z Motorletu (ČLTK) startoval za Spartu, ale o to je cennější, že´s zůstal celoživotním slávistou!. A dodatečně je tu i blahopřání ke všem sportovním úspěchům na špici s tím Wimbledonem a přání co nejpevnějšího zdravíčka a radosti z naší Slavie!!!

    Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..