Jan Maik – 77 let!

       Kdybyste chtěli slavit své životní jubileum, jak by se Vám líbila kapela oděná ve slávistických dresech hrající oblíbené písně, krásná klidná zahrada, kde je vše vyvedeno ve slávistických barvách, všude kolem Vás usměvaví přátelé a k diskuzi jen samá nadčasová témata včetně Věčné Slavie?


14. červenec je historicky významné datum. To víme. Pádem Bastily, narození Karla Gotta. A narození Jana Maika. Přičemž jen ten třetí měl tu čest zažít tu opravdovou slávistickou oslavu. Výše vysněnou. Ne, že by to bylo poprvé. Však by mohl vyprávět. A on i jeho manželka rádi vyprávějíí a s úctou vzpomínají na řadu slavných návštěvníků. Návštěvy Borise Korbela, Václava Ježka, Jaroslava Hřebíka dokonce připomínají metaforické štítky. O slavných hráčích Slavia ani nemluvě, je jich řada. Prostě mnoho a nespočetně.
Kdyby nyní sfoukával všechny svíčky na narozeninovém dortu, muselo by se jich tam vejít 77. Snad jako čísla dvojnásobného štěstí. Ten nádherný prostor – ta zahrada, ve které se oslava odehrávala, je především jeho dílo. Svým způsobem odvahy ve světě závisti a nepřejícnosti, i každoroční trpělivosti, kdy je třeba obnovovat nátěry, aby barvy červená a bílá nikdy neztratily na své zářivosti a dokonalosti. Včetně dokonalých hvězd. Jeho oslava, jeho dílo, jeho slávistická usedlost Maikoland!
Klubové barvy jeho vášnivé lásky ke Slavii zdobí jakýkoliv předmět na zahradě či v dílně, vše, na co si vzpomenete. Kladívko, šroubovák, židličku, křeslo, dveře, ceduli informativní i značku výstražnou. Budku ptačí i budku psí. Stůl, dveře, či třeba na domě komín! Nádherný zahradní altán zdobí fotky velkých týmů Slavie i velkých hráčů minulosti, počínaje např. Pepi Bicanem.

A kdyby někdo pochyboval – pak na plotě skví se nápis SK Slavia. Víc už napovědět nevěřícím a fotbalové víře nejistým nelze. Jan Maik je nepřehlédnutelnou osobností slávistického fanouškovského světa. Odboru přátel Slavie. Fenoménem opravdového přátelství, otevřenosti, srdečnosti, upřímnosti. Zkraťme to: slávistického ráje mimo Eden – Maikolandu.
Kdo toto ví a kdo Honzu zná, může se pochlubit jednou velkou výsadou: když se chce stavit na návštěvě, může zazvonit třikrát. Výsada těch, kteří upřímně gratulují k té nádherné konfiguraci dvou sedmiček.
Honzo – díky, že jsi slávista, díky za ten Tvůj nádherný Maikoland – středobod slávistické dobré nálady v sobotu 14.7. a ještě jednou cestou našeho webu a jménem čtenářů – vše nejlepší, pevné zdraví a Slavii silnou, odvážnou a deroucí se vzhůru!

MUDr. Michael Janáček,
člen kontrolní komise OP

[nggallery id=150]