JOSEFSKÁ V PŘÍBRAMI, TENTOKRÁT TROCHU JINAK…

Jak již bývá po mnoho let v Příbrami zvykem, slávisté zde vždy slaví svátky svatého Josefa, Václava i Mikuláše taneční zábavou. Ani tentokrát tomu nebylo jinak, ale přece jenom letošní březnová zábava měla poněkud jiný obsah. Hlavními oslavenci totiž nebyli Josefové (kupodivu se letos žádný v sále neobjevil), ale středobodem veselí byla dlouholetá členka příbramské odbočky OP Slavie, paní Ing. Stanislava Kyselá, která zde oslavila své 70. narozeniny.

Paní Kyselá je aktivní členkou OP již od 28. 11. 1971 – tedy obdivuhodných 45 let! Tehdy jí členskou legitimaci předával přímo pan Bican spolu s tehdejším předsedou odbočky Jindřichem Hassmannem. Za éry svého členství zažila pak předsedy Karla Ottu, Jaroslava Svobodu, Josefa Kreutzera, Mirka Moudrého, svého muže Karla a současného Jirku Kropáčka. Díky členství v OP poznala mnoho spřízněných duší, ať už to byli Falcníkovi, Moudrých, Matulovi, Dubědovi, Stránských, Krůtovi, Kropáčkovi, přátelé  Polívka, Kraft, Dobiáš, Čapek a řada dalších.

DSC06917Jistě si mnozí pamatujete Setkání odboček v roce 2007 v Příbrami a právě Stanislava Kyselá byla jedním z hlavních iniciátorů této velké akce. Jejím prvořadým úkolem tehdy bylo zajištění prohlídky města i Svaté Hory, jakož i zámečku Antonína Dvořáka na Vysoké a pak večerní taneční zábavy ve zdejší sokolovně. Ač už to bude pomalu deset let od tohoto setkání, paní Kyselá je stále aktivní. Několik let se stará jako hospodářka o pokladnu příbramských slávistů a spolu se svým manželem Karlem, též dlouholetým členem OP Slavie, si nenechá uniknout žádnou slávistickou akci.

V osobním životě je paní Kyselá pětinásobnou babičkou, členkou příbramského hornického spolku Prokop a dokonce i studentkou „Univerzity třetího věku“ v Praze zaměřené na obor fotografování.

snímek 019A jak vlastně proběhla samotná zábava? Účast byla tentokrát veliká, hudba pana Ondruška rozparádila účastníky v tanečním sále, bohatá tombola přispěla k vydařenému večeru po všech stránkách. Závěrem organizátoři slíbili účastníkům, že se opět sejdeme na tanečním parketu, a to při tradiční Václavské zábavě příbramské odbočky. I zde se budou slavit kulatá jubilea zdejších zasloužilých členů OP – přítele Kyselého a Šulcka. Zdejší organizátoři dobře vědí, že se tyto akce nepřipravují na poslední chvíli, a proto zaznělo odhodlaně z úst příbramského předsedy Jirky Kropáčka – již v dubnu začneme s přípravou! Všemi ceněná vysoko nastavená laťka a snaha pokračovat v tradici je totiž zavazující.

Jiří Kropáček, předseda příbramské odbočky OP SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..