KLATOVY 2016 – HLAVNÍ MĚSTO SLÁVISTŮ!

VH KT2Po několikaletém čekání se letos Klatovští konečně dočkají – první červencový víkend uspořádá jedna z největších a nejaktivnějších slávistických odboček již 16. Setkání slávistů, jehož vrcholem bude sobota 2. července s tradičním turnajem odboček v malé kopané a s dalším společenským, kulturním a společenským programem. Právem tak mohou být Klatovy, toto krásné historické město na západě Čech, prohlášeny za hlavní město slávistů v roce 2016! Za určitou předehru může být považována únorová výročka, která měla opět vysokou úroveň, a to nejen díky výborně připravenému hodnotícímu programu, ale i díky besedě, která zde obvykle mívá podobu výjezdního semináře Univerzity Slavia!

Prakticky hned po skončení klatovského večera se na facebooku Klatovských objevila podrobná zpráva a líčení všech krásných dojmů, a tak s laskavým svolením Klatovských využijeme pro naši informaci tuto zprávu:

Restaurace Pod Hůrkou byla v pátek 12. 2. 2016 místem konání výroční členské schůze odboru přátel SK SLAVIA Praha. Př. Strnad v 17.15 hod. schůzi zahájil, pozdravil všechny přítomné, hlavně naše spřátelené odbočky z Příbrami a ze Žilova, které nás svou účastí potěšily.

Po seznámení s programem schůze shrnul předseda př. Junek činnost odbočky za minulý rok a zavzpomínal na autobusový zájezd na ligové utkání se Slováckem, který byl spojený s komentovanou procházkou Prahy po stopách SLAVIE. Procházku vedl a komentoval výborným způsobem př. Pomikal. Dále připomněl účast našeho fotbalového mužstva na celostátním setkání v Hodoníně a nedávný první vánoční turnaj ve stolním tenise za účasti 23 členů.

Bezesporu největším úkolem naší odbočky v r. 2016 je uspořádání celostátního Setkání slávistů a zejména turnaje v malé kopané. Do Klatov přijedou odbočky z celé republiky, čeká nás dost práce s organizací, zajištění ubytování, stravování a tak dále. Přivítáme každou pomoc našich členů při realizaci této akce.

Dalším bodem schůze bylo schválení nových stanov našeho spolku. Př. Strnad přítomné s návrhem stanov seznámil a poté o nich dal hlasovat. Z přítomných 37 členů nikdo nebyl proti a ani se nikdo nezdržel hlasování, a tak byly stanovy schváleny. Př. Černý pak přítomné seznámil se stavem financí spolku. Následovaly gratulace jubilantům a novým členům, všichni byli odměněni malým dárkem a pamětním listem.

Před 18. hod. se dostavili hlavní protagonisté večera s „UNIVERZITOU SLAVIA“, a to předseda celostátního výboru odboru přátel SK SLAVIA Praha př. Krob, člen výboru př. Pomikal, historik a spisovatel p. Zápotocký a dlouholetý brankář SLAVIE František „Boby“ Zlámal, př. Čapek, který je naším pravidelným hostem a s ním i znalec slávistické historie př. Donner.

Hosté přijeli s Univerzitou do Klatov už potřetí, tentokrát přivezli úplnou premiéru „Brankáři SLAVIE“. Univerzita začala představením historicky prvního brankáře SLAVIE až po současnost. Promítání doprovázeli komentářem a fakty p. Zápotocký a př. Krob, program obohatil různými historkami ze své kariery Boby Zlámal. Po cca 2 hodinách Univerzity schůze skončila poděkováním členům a hostům za účast, poté ještě následovalo fotografování s hosty večera a diskuze v malých kroužcích.

Zajímavý a poučný večer se všem přítomným velmi líbil. Věříme, že příště se naše řady ještě o dalších pár členů rozšíří!

VH KT1Dodejme ještě pro mladší čtenáře, že Franta Zlámal patřil vždy mezi nejoblíbenější hráče Slavie. Pro svou obětavost a skromnou povahu  usměvavého člověka, takového správného Moraváka, což dokázal i svým vyprávěním v Klatovech, a je škoda, že zatím není při besedách tolik využíván!. Přezdívku Boby si získal díky podobě se slavným anglickým fotbalistou Bobby Charltonem, s nímž jej mimo jiné spojoval i značně řídnoucí porost hlavy. Zkrátka a dobře – zase jeden krásný slávistický večer!

Dobi

VH KT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..