KOLÍN SLÁVISTICKÝ

Přátelské utkání Slavia Praha – Slovan Bratislava (1:3) ve čtvrtek 8. 10. 2015 v Kolíně nabídlo šanci zviditelnit se v našem městě též Odboru přátel Slavie. Navzdory dešti přišlo na 1120 diváků. Sportovní zážitek si Kolíňáci a přespolní nenechali uniknout!

vkoline1

 

Naše odbočka Odboru přátel byla založena v roce 1967, v roce 1972 režimem zakázána a znovuobnovena na podzim 1992. Od té doby se scházíme pravidelně v Obecním domě. Pamatujeme různé povedené besedy, nezapomenutelné oslavy titulu, pořádáme akce širokého sportovního spektra (cyklo, tenis, bowling, střelba), máme webové i facebookové stránky. Ale kdy Slavia hrála naposledy v Kolíně, to jsme vzpomínali těžko. Tak snad jsme dobře dohledali srpen 1984, kdy na Jiskře prohrála Slavia 2:3 v přátelském utkání.

Nynější utkání však pro nás bylo sváteční záležitostí. Očekáváme, že změna majetkových poměrů vytáhne naši Slavii opět do popředí ligové tabulky, na špici českého fotbalu. A přizvání ke spolupráci při zajištění utkání ze strany fotbalové Slavie bylo příjemným vyjádřením důvěry. Ačkoliv šlo spíše o drobnosti a hlavní pořadatelské břímě leželo na FK Kolín, popasovat se s časným začátkem v 16 hodin (kryjícím se často s pracovní dobou mnohých z nás) jednoduché nakonec nebylo. Přesto – VIP prostor ohlídán, u vstupu dva lidé k pomoci pokladním a s nabídkou několika druhů slávistických suvenýrů a Červenobílých listů, slávistům rozdávány letáčky o Odboru přátel.

vkoline2

Sešívané barvy toho dne vítězné nebyly, ale už jen ten zážitek přítomnosti nádherných dresů v našem městě byl nezapomenutelný. K tomu možnost obstarat si podpisy slávistických hráčů pro mnohé mladé návštěvníky. Ano, chyběli čtyři reprezentanti a tři byli zraněni. Na hřišti však Latka, Piták, Mikula, Jablonský, Švec, Zmrhal – to jistě nejsou jména pominutelná! Korunou podvečera byla zhruba 30 minutová beseda s trenérem Uhrinem ve VIP salonku místního FK. Ač v časovém presu, odpovídal vstřícně, svižně a výstižně.

Celému týmu FK Kolín, počínaje Ing.  Bílkem či MUDr. Balíkem přes hlasatele, provozovatele restaurace až po pana Kocmana s jeho týmem ve VIP prostorech, jsme vděčni za vstřícnost a pohostinnost, se kterou nás k tomuto utkání přijali a se kterou s námi spolupracovali. Pro nás z Odboru přátel Slavie v Kolíně pak byla potěšující zvěst, že v tomto klubu působí mnoho slávistů. I že diváctvo bylo též povětšinou slávistické. Rádi jsme pozdravili blízké i vzdálenější příznivce sešívaných, slávisty z Kutnohorska, přítele z bývalé odbočky v Českém Brodě i třeba delegaci z Brandýsa nad Orlicí.

Je to za námi. Takže se těšíme na nějaké červenobílé „příště“ v našem městě.

Reportáž k utkání zde: http://www.slavia.cz/zapas.asp?id=Povedena-prvni-pule-nestacila-Slavia-podlehla-Slovanu-Bratislava-1547

 

Michael Janáček, OPS v Kolíně, www.opskolin.webnode.cz

Foto: Jan Mraček

vkoline3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..